3. 1. 2. Ajax - Heerenveen Bijzonderheden Voor het eerst sinds lange tijd wordt er weer competitievoetbal gespeeld in de Meer. Het veld ligt er naar omstandigheden redelijk goed bij. Bij Ajax ontbreekt Michael Reiziger die samen met Edgar Davids op zaterdagmorgen voor de wedstrijd betrokken was bij een verkeersongeluk en daarbij zijn hand brak. Davids kwam er met lichte verwondingen aan de elleboog van af. Jari Litmanen ontbreekt in de opstelling. Hij is nog niet fit. Vitesse - Ajax Bijzonderheden De wedstrijd dreigt even uit de hand te lopen wanneer in de eerste helft Vitesse- speler Atteveld Danny Blind torpedeert. De Ajacieden reageren zich af en ook trainer Van Gaal mengt zich in de heftige discussie met de scheidsrechter die naar de mening der Ajacieden te lankmoedig optreedt. Drie Ajacieden zien geel: Edgar Davids, Danny Blind en Winston Bogarde. Door de nederlaag kan PSV de kop in de klassering overnemen met een punt én een wedstrijd meer dan Ajax Peter Hoekstra speelt zijn eerste wedstrijd in de Meer. Scheisdrechter René Temmink geeft geel aan Heerenveen-spelers Alex Pastoor en Jon Dahl Tomasson. Commentaar Louis van Gaal: "Het was een enerverende wedstrijd, waar in persoonlijke fouten van Reiziger en Bo garde de score bepaalden. Maar bovenal toonde zowel Vitesse als Ajax een hartver warmende inzet. En dat was het verhaal van deze wedstrijd." Danny Blind: "Scheidsrechter Wegereef zal wel dood moe zijn geworden van al het rekenwerk; hier wat geven, daar wat nemen. Wij kwa men op die manier geen moment in ons spel en Vitesse voelde dat prima aan. Ik verwijt Vitesse niets. De ploeg is net zover gegaan als Wegereef toeliet." Raymond Atteveld: "Dit was een fysieke wedstrijd en dat ligt mij wel." Ajax - FC Twente Bijzonderheden Op de tribune zitten de geblesserde spelers Santos, Litmanen, Reuser, Reiziger en Overmars. Vijf minuten voor rust verlaat Danny Blind met een spierblessure in het rechterbeen het veld. Scheidsrechter Roelof Luinge bestraft Ronald de Boer met geel wegens aanmerkingen op de leiding. Het is Ronalds vierde geel van het seizoen en daardoor zal hij in de volgende wedstrijd ontbreken. Peter Hoekstra wordt gekozen tot Man of the Match. Commentaar Louis van Gaal: "Ik ben goed te spreken over ons spel. Wij hebben vanaf de eerste minuut met overgave gespeeld. Enige dissonant is de onnodige gele kaart voor Ronald de Boer. Daarmee dupeert hij zijn ploeg. Ook omdat hij bij het tegendoelpunt van FC Twente zijn verdedigende taak verwaarloosde, heb ik Ronald gewisseld." Hans Meier: "Na een half uur, toen het nog 0-0 stond, had ik hoop dat mijn team een goed resultaat zou weghalen. Na de twee Ajax- doelpunten vlak na elkaar was die hoop voorbij en waren wij niet meer dan een trainingstegenstander voor Ajax."

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 67