het einde van dat avontuur. Daarna zat ik wel even in een dippie. Maar gelukkig helpen mijn ouders me in dergelijke situaties. Ze staan altijd achter me en proberen me door moeilijke periodes heen te slepen. Maar je moet het uiteindelijk toch zelf doen. Het zit ook in mijn karakter om er zelf uit te komen. Het viel me niet mee, maar het is toch gelukt. Ik besloot dat ik na mijn terugkeer bij Ajax de draad weer op moest pakken." In de pers liet Körver, gevraagd naar zijn motivatie om Tuhuteru weg te sturen, weten dat hij vond dat Tuhuteru te licht was voor de eredivisie. Voor de zoveelste keer stonden zijn fysieke beperkingen een verdere ontwikkeling in de weg. In de ogen van Tuhuteru is het een argument van niks; inmiddels is toch wel gebleken welke kwaliteiten hij heeft? Tuhuteru is een technisch-tactisch zeer sterke speler. Hij heeft inzicht en overzicht, een goede trap en snelheid. Vel over been "Elke keer krijg ik weer te horen dat ik te iel ben," zucht Tuhuteru. Het is een verwijt dat destijds ook zijn oom Simon Tahamata werd gemaakt. Het was in de tijd van Ivic. Bobby Haarms had de leiding over het tweede elftal. Toen de Joegoslaaf behoefte had aan een linksbenige speler, vroeg hij Haarms of hij niet een tip had. "Nou," zei Haarms, "bij mij in het tweede loopt nog een klein bruin mannetje. Hij kan alles." Ivic aanvaarde het advies van zijn assistent trainer en gaf Tahamata een kans. Het talent spatte ervan af, maar zijn lichaamsbouw liet ruimte over voor twijfel. Haarms raadpleegde de befaamde dokter Rolink. "Hij is te klein, dokter. Kunt u daar niet iets aan doen?" vroeg Haarms de voormalige wielerarts. "Wat wil je?" luidde het antwoord. "Moet ik hem aan de rekstok hangen met een paar gewichten aan zijn voeten? Vergeet het maar, Bob, die jongen is inderdaad te klein." Maar de wonderdokter uit Velsen ondernam desondanks een poging het lichaam van de magere Molukker op gewicht te krijgen. Iedere donderdag reed Haarms met Tahamata en Arnesen - twee spelers met een angstwekkend hoge vel- over-been-coëfficiënt - naar de praktijk van de dokter. De twee kregen injecties waarvan de exacte samenstelling nooit bekend is geworden, maar de uitwerking wel. Na afloop van het wekelijkse consult moest de Amsterdamse trainer met de Deen en de Molukker in vliegende vaart naar de haringstal aan het einde van de Molukkenstraat om de typisch Nederlandse lekkernij te kopen. Groter werd Tahamata niet, forser wel. "Ik heb van mijn leven nog geen haring gegeten," gruwelt Tuhuteru met een hartstocht die weinig bereidheid doet vermoeden. "Maar ik eet best goed. Rijst, maar ook gewoon Hollandse kost. Tussen de middag probeer ik wat extra's te eten. AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 47