20 oktober 1993: Ajax - Besiktas 2-1. Doelpuntenmaker Ronald de Boer wordt rechts gefêteerd door Jari Litmanen, Rob Alflen en de half zichtbare Martijn Reuser. Links tilt Frank Rijkaard de man van de voorzet, Ignacio Tuhuteru, op. Uiterst links Finidi. gemoedelijkheid". Wat hij in het begin nog ervoer als een welkome ontspanning na het eeuwige moeten bij Ajax, werd bron van ergernis. "Ik mocht niks zeggen," zegt Tuhuteru. "Nou ben ik van nature al niet iemand die voortdurend loopt te wijzen en te foeteren, maar ik vind wel dat je af en toe moet kunnen zeggen wat er goed of fout gaat. Dat hadden ze bij RBC liever niet. Alles werd uitsluitend negatief opgevat. Ik wist al vrij snel dat het voetbalgeluk voor mij niet in Roosendaal lag. Na een seizoen vrijblijvendheid verlangde ik vurig terug naar de trainingen bij Ajax. In de voorbereiding op dit seizoen heb ik veel met het eerste meegetraind en -gespeeld. Het ging eigenlijk best goed. Het was mijn bedoeling om via Ajax 2 weer ergens in beeld te komen. Maar toen het goed ging, toonde De Graafschap serieuze interesse." Tuhuteru mocht een week op proef komen. Trainer Frans Körver liet hem meetrainen en meespelen. Eggie zag het helemaal zitten. In zijn ogen was De Graafschap een voetballende ploeg waarin hij goed zou kunnen gedijen. Het ging ook redelijk. Maar toen Körver hem tegen Napoli niet meer dan vijf minuten liet invallen, wist Tuhuteru al in welke richting de vlag wapperde. "Körver zei: 'Ik bel je morgen.' Toen wist ik het wel. Ik vond het alleen raar dat hij me niet direct zei dat het niets zou worden. Hij zei dat hij nog contact met de voorzitter moest hebben. Maar dat lijkt me nogal onzinnig, eerlijk gezegd. Alsof hij me wel wilde hebben, en de voorzitter uiteindelijk het geld er niet voor over had. Toen de trainer me de volgende dag belde, zei hij: 'Het is allemaal leuk en aardig, maar je bent niet wie we zoeken.' Dat was AIAX MAC. A7INF APRII 1996 45

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 45