goed hotel. De host of hostess die vervolgens langskomt om de gevraagde service te verlenen, zal zoveel mogelijk iedere twee weken dezelfde persoon zijn, zodat er een zekere band ontstaat en die skyboxhouder niet iedere keer hetzelfde hoeft uit te leggen. Daardoor voelt hij zich thuis, en kan hij optimaal gastheer zijn." Betaalsysteem Voor de seizoenkaarthouders geldt eveneens dat zij zoveel mogelijk bij de diverse verkooppunten steeds dezelfde gezichten zullen aantreffen. En ook hun wordt het bemachtigen van een consumptie zo comfortabel mogelijk gemaakt. De Jong: "Er wordt gewerkt aan een voor Europa geheel nieuw betaalsysteem, waarbij geen wisselgeld en portemonnees meer nodig zijn. Niet alleen door het grote aantal verkooppunten, maar ook door dit betaalsysteem worden de wachttijden nog eens gehalveerd." Kan die bezoeker met dit betaalsysteem straks oök bier kopen? Bierbrouwer Grolsch is weliswaar een van de founders van de Amsterdam Arena, maar bij voetbalwedstrijden geldt vaak een verbod op alcoholhoudende dranken. Boven de toegangshekken van de Meer valt sinds jaar en dag in grote letters te lezen dat alcohol taboe is op het stadionterrein. De Jong: "Dan zou je ook de omgeving van de Arena moeten droogleggen. We weten nog niet wat precies de opstelling van de autoriteiten zal zijn, de samenwerking met politie en gemeente is tot dusver in ieder benaderd en behandeld wordt overmatig alcoholgebruik en wangedrag vanzelf tegengaan. De enkeling die zich wel misdraagt weet dat hij te traceren is. Van iedere plaats is bekend aan wie die toebehoort, er is videocontrole. Raddraaiers weten dat het heel eenvoudig wordt om ze uit het stadion te weren, desnoods voor altijd." Rob de Jong en Hans Verhaaf zijn zich bewust van hun taak. Die omhelst meer dan catering. Zij moeten een sfeer creëren in de Amsterdam Arena die naadloos aansluit op een stadion-concept waarin hekken, geval uitstekend. Er zullen wel bepaalde wedstrijden als risico wedstrijd bestempeld worden, met speciale regels, maar in het algemeen vertrouw ik er honderd procent op dat de manier waarop men hier grimmigheid en ME'ers ontbreken, en in plaats daarvan de mensen vriendelijk verwelkomd worden, een drankje nemen voor de wedstrijd, oude bekenden treffen na de wedstrijd op een afgesproken piekwaar nog een gezellige nazit volgt, een vader niet bang hoeft te zijn dat zijn zoontje wordt platgedrukt, een zakenman zeker weet dat hij zijn gasten een inspirerende dag heeft aangeboden. Of Ajax wint of verliest, het publiek moet het hoe dan ook naar zijn zin hebben. De Jong en Verhaaf streven inderdaad iets heel bijzonders na. 34 AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 34