c/e aandacht besteed hebben," vervolgt De Jong zijn betoog, "zijn de traytjes waarop je de diverse consumpties mee terug kunt nemen naar je plaats op de tribune. Die zijn met vakjes en gaten zo uitgekiend, dat er echt geen druppel bier verloren gaat en je evenmin met drie zakjes chips tussen je tanden geklemd en de repen in je jaszak gepropt je weg terug moet vinden. Er komt trouwens ook tribuneverkoop. Door de pilaarloze constructie van het stadion en door de ruime opzet kan dat zonder dat het publiek er het zicht op het veld door ontnomen wordt." Op de onderste omloop, die het breedst van de drie is, bevindt zich behalve een achttal basis-units ook de zogenaamde food courteen aaneenschakeling van verkooppunten van uiteenlopende produkten. Daaronder een aantal zaken van McDonalds, een echte Amsterdamse broodjeszaak (een filiaal van Popov in de Van Woustraat), een viskraam en een aantal zogenaamde 'internationale' verkooppunten met pizza's van New York Pizza en oriëntaalse versnaperingen als porties saté. McDonalds en de internationale verkooppunten zullen ook gevestigd zijn op de bovenste omloop. Tot in de puntjes verzorgd In het hoofdgebouw van de Amsterdam Arena bevindt zich een indrukwekkende hoeveelheid zalen, lounges en restaurants, verspreid over vier niveaus. Daar zullen op wedstrijddagen 3500 mensen tegelijkertijd zitten te eten, met de rust en de 'nazit' meegerekend zullen in totaal zelfs 6500 mensen ontvangen en verzorgd worden. Een hele kluif voor Hans Verhaaf, die met Amsterdam Arena Culinair ook verantwoordelijk is voor het welbevinden gastheer moet optimaal gastheer kunnen zijn. Zich dus niet druk hoeven maken over het programma. Dat is allemaal van tevoren geregeld. De gastheer moet niet rondlopen om consumptiebonnen uit te van de founder- en skyboxhouders met hun gasten, de business-seat-houders, de certificaathouders, sponsors, bestuursleden en gasten van Ajax. Voor hen geldt eveneens dat de Amsterdam Arena in de allereerste plaats een gastvrij stadion wil zijn. Verhaaf: "Naar het stadion gaan moet een dagje uit zijn, waarbij de voetbalwedstrijd een onderdeel van het programma is. Een belangrijk onderdeel, maar er is meer. Dat is ook waar een bedrijf dat een skybox heeft of een aantal business-seats zijn gasten voor uitnodigt. Die gasten moet tot in de puntjes verzorgd worden, en de delen, maar om zijn gasten te ontvangen. Daarom is er een arrangement afgesproken, met bijvoorbeeld een buffet voorafgaand aan de wedstrijd, of juist erna een diner a la carte in een van de restaurants of een borrel met garnituur in een van de zalen. De sky- en founderboxhouders zullen over het algemeen tijdens de wedstrijd in hun box blijven. Zij beschikken daar, in hun eigen omgeving, over hun eigen koelkast, hapjes en faciliteiten. En is er plotseling vraag naar iets bijzonders, dan bellen ze even. Dat werkt als de roomservice in een AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 33