positief zijn en op de mensen overkomen als: leuk dat jullie er zijn. We streven naar een nieuw niveau van stadioncatering. Hoog in ons vaandel voeren we de wens om een voorbeeldfunctie in voetballand te vervullen." Zesenvijftig verkooppunten Kenmerkend voor het traditionele voetbalstadion is dat tegen de tijd dat je in de rust je broodje kroket bemachtigd hebt, de wedstrijd alweer vijf minuten bezig is. Dat is in de Arena verleden tijd. Het stadion bestaat uit twee tribunesegmenten, waarachter zich drie omlopen bevinden. Twee daarvan geven toegang tot de benedenring, de derde tot de bovenring. De middelste omloop is open en heeft vrij zicht vanaf de bovenkant van de benedenring op het veld. Op die omlopen gebeurt het. De Jong: "Daar komen bij elkaar zesenvijftig verkooppunten. De rode draad wordt gevormd door drieëntwintig basisverkooppunten. Op iedere omloop een aantal, sommige vast, andere mobiel, zodat per evenement bekeken kan worden waar ze het meest nodig zijn. Bij een popconcert bijvoorbeeld heb je achter het podium geen verkooppunten nodig, maar op het veld juist weer wel. Het zijn aantrekkelijke units, waar het basisassortiment verkocht wordt, de hapjes en drankjes waar de meeste vraag naar is. Popcorn, snoepgoed, een broodje, cola, bier, koffie. Dat kan naar gelang de tijd van het jaar aangevuld worden met speciale attracties, bijvoorbeeld ijs in de zomer, hot dogs of soep in de winter." "Met koffie bedoelen we dus echte espresso of cappuccino," vult Hans Verhaaf aan. "Zoals we met cola echte cola bedoelen. Dan krijg je cola die eerst over een bed ijsblokjes loopt en in de beker ook weer op ijsblokjes stroomt, zodat je een beker cola hebt die optimaal bruist en van de perfecte temperatuur is." Iedere unit is uitgerust met monitoren, zodat wie tijdens de wedstrijd voor zijn gezelschap wat versnaperingen gaat halen, nauwelijks een spelmoment hoeft te missen. "Een ander detail waaraan we AiAX MAGAZINE APRIL 1996 31

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 31