Het publiek moet verwei cfe verV^tf-^ Amsterdam Arena door Michel Sleutelberg Van de uiterlijke vorm van de Amsterdam Arena kan iedereen zich inmiddels wel een voorstelling maken. Dat mag ook wel, want het is inmiddels april. Over vier maanden wordt voor het eerst afgetrapt in Ajax' nieuwe onderkomen. De spanning stijgt, en nieuwe vragen dringen zich op. Hoe zal het er van binnen aan toegaan tijdens 'een dagje uit naar het voetballen' en waarop mag de inwendige mens zich verheugen? In de filosofie van de AFC Ajax moet het publiek verwend worden met aantrekkelijk voetbal. Dat was in de Meer zo, en dat zal in het nieuwe stadion niet anders zijn. In de filosofie van de Amsterdam Arena zal aan wat het publiek op het veld voorgeschoteld krijgt, nog een dimensie toegevoegd worden. Ook wat zich buiten het veld afspeelt, op de tribunes, in de omlopen en de restaurants moet een belevenis van de eerste orde zijn. Daar moet het publiek al evenzeer verwend worden, met lekkere drankjes, smakelijke hapjes en een gastvrije glimlach. Verantwoordelijk voor alles op het gebied van catering in de Arena is Amsterdam Arena Culinair. Dat vormt, samen met CaterKing Verhaaf en Amsterdam RAI Catering Services de Amsterdam RAI Catering Groep. "Als founder verwierf Amsterdam RAI de cateringrechten van de Arena. In Amsterdam Arena Culinair vinden we de perfecte combinatie tussen CaterKing Verhaaf en Amsterdam RAI Catering Services," aldus Rob de Jong, directeur van de Catering Groep. Ook volgens Hans Verhaaf, voormalig eigenaar van CaterKing Verhaaf en nu het 'cateringgezichf van de Arena, heeft de combinatie van RAI en Verhaaf een perfect nieuw bedrijf opgeleverd. "De macht aan ervaring op het gebied van hoogwaardige partycatering, gecombineerd met de expertise om in te spelen op de massaliteit en variëteit aan publieksgroepen in de RAI legt de basis voor alle activiteiten binnen de Arena." Kledinglijn Vanaf het allereerste begin heeft bij de ontwikkeling van de plannen voor een nieuw stadion in Amsterdam de gedachte centraal gestaan dat het een unicum moest zijn in de hoge mate van comfort die het publiek geboden wordt. Dat moet krijgen wat het thuis ook heeft, een goede stoel, goed te eten en te drinken, een behoorlijk toilet en een goede service. Dat betekent bijvoorbeeld dat iedere bezoeker een eigen, genummerde stoel heeft en daar ook naartoe wordt gebracht, zoals in het theater. Op de omlopen die op drie niveaus de tribunes omringen, kan men zich voor en na, maar ook tijdens de wedstrijd aangenaam verpozen in tal van bars, restaurants en kiosken, terwijl via de tweehonderdvijftig televisieschermen het verloop van de wedstrijd gevolgd kan worden. Tot nu toe heeft vooral de vaak spectaculaire voortgang van de bouw de aandacht getrokken. Nu het dak erop zit, de lichten ontstoken geweest zijn en de stoeltjes gemonteerd zijn, richt de aandacht zich, hoewel er door de bouwers nog heel wat af te werken is, wat meer op de vraag hoe aan de filosofie van gastvrijheid en comfort straks gestalte gegeven zal worden. De taken waarvoor De Jong en Verhaaf, samen met een ploeg van zestig full-time medewerkers, zich gesteld zien zijn aanzienlijk. Dat komt door de enorme aantallen die ermee gemoeid zijn, maar ook door het niveau dat zij nastreven. Een feestje geven voor vijftigduizend mensen is één ding, een goed feest geven voor datzelfde enorme aantal mensen, waar iedereen aan zijn trekken komt, is een tweede. De Jong:Service meteen smile luidt het devies. Op wedstrijddagen zullen in het stadion duizend personeelsleden bezig zijn om de bezoekers te ontvangen, de weg te wijzen en aan hun drankjes en hapjes te helpen. Voor hen is een herkenbare, stijlvolle kledinglijn ontworpen, met vesten, jasjes, strikjes en sloven. Het barpersoneel en de stewards, guards en hostesses worden geselecteerd op hun uitstraling. Die moet AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 30