De Toekomst door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De verhuizing nadert met rasse schreden en over niet al te lange tijd zit de hele Ajax-familie in haar nieuwe woning. Dat wordt zeker geen doorsnee-doorzonwoninkje maar een pand dat bij de vereniging past en door zijn uitstraling Ajax waardig is. Dat ontwerpen was de opdracht waaraan de architect die Ajax zocht, moest kunnen voldoen. Het bestuur zocht een architect die iets speciaals zou kunnen maken, iets creatiefs met allure, technisch verfijnd, aanvallend, allemaal steekwoorden die bij Ajax passen, en vond die in Rene van Zuuk. Aan hem de vraag hoe het complex eruit gaat zien, welke bijzonderheden het heeft en hoe 'Ajax' het wordt. Begin 1991, toen alles van start ging, was een aantal dingen duidelijk. Door de intensivering van activiteiten was op Voorland inmiddels een chronisch gebrek aan ruimte ontstaan. Het was daardoor wenselijk om juist nu, bij de verhuizing, in één keer dat probleem op te lossen door in de buurt van de Amsterdam Arena een complex neer te zetten waar de club gedurende een groot aantal jaren mee uit de voeten zou kunnen. Het pakket van eisen werd toen al vastgesteld, volledig gericht op de toekomst wanneer het ging om de benodigde ruimtes, het aantal velden, de kleedkamers, de vergaderruimtes, de kantine en andere voorzieningen. Daar zijn in de loop der tijd weinig veranderingen in aangebracht. Nu is het zover dat op het 9,3 hectare metende terrein voor ruim twintig miljoen gulden een schitterende accommodatie verrijst met een bijzondere architectuur in vorm en materialen die nergens andersJte vinden Vergelijken met de Meer kan bijna niet. Toch moest worden geprobeerd een soort Voorland te creëren, maar dan luxer en moderner. Daar lijkt men aardig in te slagen. Er worden door de Heidemaatschappij zes velden aangelegd met een bepaald soort gras waarop met grotere intensiteit gespeeld kan worden. De velden kunnen zowel voor trainingen als wedstrijden worden gebruikt, al zijn er in principe drie wedstrijdvelden en drie

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 24