Hij wilde weten wat mijn plannen waren. Ik heb hem verteld wat ik van mijn toekomst verwacht. Ik hoop dat ik me tegenover hem duidelijk genoeg heb uitgesproken." Verder dan de beslissing waar hij vanaf volgend seizoen zal gaan spelen, denkt Michael Reiziger niet. Of het moeten zijn plannen zijn om ooit nog eens mee te doen aan de Camel Trophy. "Lijkt me geweldig, de Camel Trophy. Of op safari, ergens midden in de wildernis. Mijn vakanties zijn nu vol zon en zee, om uit te rusten. Zoals ieder mens op z'n tijd een vakantie nodig heeft. Maar als ik gestopt ben met voetballen wil ik écht gaan reizen. Dat staat vast. En verder... Nee, geen idee." En de ambities op het veld? "Ik zou ooit wel in de as van een elftal willen spelen. Hoewel dat ook weer iets is voor de toekomst en afhankelijk van het elftal waarin je speelt. Maar in een centrale positie op het veld heb je meer balcontact. En kun je je stempel drukken op het spel, op het verloop van een wedstrijd. Zeker bij Ajax. Als onze as goed draait, dan draait het hele elftal goed." En daar heeft het Ajax in de eerste maanden van dit jaar, vooral in de Nederlandse competitie, toch enigszins aan ontbroken. Harde velden, vormverlies en de geruchten dat enkele Ajacieden naar het Vriendschap De rollen zijn nu omgedraaid. Zonder dat de 'ster' Michael Reiziger zegt hinder te ondervinden van zijn bekendheid. "Ik woon in het centrum buitenland zouden vertrekken werden aangehaald als mogelijke 'spelbrekers'. Reiziger: "Dat laatste lijkt me wat overdreven. Ik heb er persoonlijk in ieder geval geen last van. En ik denk de andere spelers ook niet. Wat wél moeilijk is, is om aan het verwachtingspatroon te blijven voldoen. Dat is op dit moment zó hoog. Ajax is een rage, ook bij mensen die misschien nog nooit om voetbal hebben gegeven. We moeten alles winnen. Een verplichting die ons door de buitenwacht wordt opgelegd. Typerend voor de mens. Het zoeken naar idolen, naar iemand om tegen op te kunnen kijken. Dat heb ik zelf vroeger ook gehad. Frank Rijkaard en lohn Barnes, dat waren mijn idolen." van Amsterdam, maar ik kan nog steeds rustig door de Kalverstraat lopen." De status die bij een Europees en wereldkampioen hoort, heeft hem ook niet

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 17