Interview door Dick Sinteni foto's Louis van de Vuurst Michael Reiziger heeft de regie van zijn voetballeven in eigen hand. Binnen afzienbare tijd zal hij een beslissing nemen over zijn toekomst. Ligt die in de majestueuze Amsterdam Arena of ergens buiten onze landsgrenzen? Reiziger - de naam alleen al doet de Ajax-fans het ergste vrezen - is er op het moment van het interview nog niet uit. "Ik zal de komende maanden benutten om te praten met de clubs die belangstelling hebben. Daarna hak ik de knoop door." Hij stelt het geduld van velen op de proef. Bewust. Omdat Michael Reiziger vindt dat zijn beslissing te belangrijk is, om zomaar even te nemen. "Veel mensen zullen denken dat het gaat om geld. En hoewel geld voor mij zeker niet onbelangrijk is, betekent het niet dat ik automatisch op het hoogste bod zal ingaan. Bij Ajax kan ik immers ook heel goed verdienen. Waar het mij vooral om gaat, is de uitdaging die er ligt." De vraag is of hij die uitdaging bij Ajax, na het winnen van meer dan een handvol nationale en internationale prijzen, nog kan vinden. "Ja. Ik zag laatst een foto van AC Milan uit de periode Gullit, Rijkaard en Van Basten. Een beesten-elftal was dat. 14 Met Ancelotti, Donadoni, Baresi en Colombo, die met dat hele witte haar. Alle herinneringen aan dat team kwamen weer bovendrijven. De gezichten, de namen, de wedstrijden. Wij kunnen dat met Ajax ook bereiken. Om gedurende een langere periode toonaangevend te zijn in Europa. Daar ligt een geweldige uitdaging." Kwaliteit geeft de doorslag Twaalf jaar was Michael Reiziger, toen hij bij Ajax mocht komen voetballen. Op Voorland, waar sfeer en doelgerichtheid volgens hem hand in hand gingen. "Dat is het unieke van Ajax. Het is een vereniging, die door heel veel mensen een warm hart wordt toegedragen. Ik was er elke dag, zonder dat ik dat als een verplichting voelde. Iedereen kende elkaar, het was gezellig, terwijl wij als spelertjes maar één doel nastreefden: voetballen in de Meer. Iedereen wilde in dat stadion spelen. Dan zat ik zondag op de tribune, met mijn voetbal tas op schoot. Te kijken naar Van Basten. En dromend dat ik daar zelf liep." Na zijn A-juniorentijd kreeg Reiziger in Amsterdam een B-contract aangeboden. Zijn opleiding aan de Middelbare Detailhandel School (MDS) liet hij verder voor wat ze was. Hij koos voor een toekomst in de sport. Achteraf een juiste beslissing, hoewel Michael Reiziger in de beginjaren negentig door Ajax tot twee maal toe werd verhuurd aan een andere AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 14