vernaggeld door het gelijke spel, 0-0, tegen AFC, toch niet bepaald een hoogvlieger in de competitie. Als deze A2 niet de voetbalhelden van de nabije toekomst herbergt, dan wel de topscheidsrechters van de 21ste eeuw. Zo bleek bij de begin maart gehouden talentendagen. Ton Pronk, hoofd scouting, had de spelers opgetrommeld om de partijtjes te begeleiden. "Ze deden het goed," zegt Bogaard enigszins verbaasd. "Ik wees ze op dat kleine grut en herinnerde ze eraan dat ze ooit ook zo bij Ajax waren binnengekomen. Met hoop en verwachtingen. Ik zei: 'Die voetballertjes dromen ervan om dat te bereiken wat jullie inmiddels hebben bereikt. Jullie spelen immers bij Ajax.' Het maakte dat ze zich weer eens realiseerden dat spelen bij Ajax niet zo normaal is als het voor sommigen misschien inmiddels is gaan lijken". Te gemakkelijke spelopvatting Het duo Cas Harms/Herman Borman is niet het eenvoudigste om boven je te hebben. De Al wordt hard aangepakt. De spelers worden in het in principe laatste jaar van de opleiding gewoon gemaakt met de normen die bij het volwassen voetbal horen. Na de winterstop werd eerst met de hakken over de sloot gewonnen van Twente: 2-1. Een week later gierde de Al echter uit de bocht. Tegen Den Haag werd met 2-0 verloren. Tot woede van Harms. "We hebben het de heren de hele week voorgehouden," briest de leider op de avond na de nederlaag. "Den Haag strijdt altijd tot op het bot. De hele week waren we ermee bezig en vlak voor de wedstrijd heeft Borman de groep nogmaals verteld wat er verwacht kon worden. En wat zie je dan? We worden volledig overklast op het gebied van werklust. De heren dachten dat het allemaal wel mee zou vallen. Niet dus. Ik vind het echt onverteerbaar om te verliezen door een gebrek aan inzet; door een te gemakkelijke spelopvatting. Het zijn gasten die zich volgend jaar in de selectie moeten zien te knokken. Ik heb ze ook gezegd dat de Ajax-opleiding er niet voor is bedoeld om uiteindelijk alle namen van de lijst te kunnen schrappen. We willen aan Louis afleveren. Maar kennelijk dringt het niet tot ze door dat we over een paar maanden al moeten beslissen wie een kans krijgen in de selectie en wie niet. Als je dan de echo's hoort van Den Haag-spelers, dan doet dat pijn. Maar soms denk ik wel eens dat het bij ons meer pijn doet dan bij de spelers zelf. 'Wij zijn hier volgend jaar nog wel hoor,' zeg ik dan tegen ze. Maar ze reageren nauwelijks." De Al kon beter. Als we, na dit verhaal over de per saldo matige overwintering van de Ajax-jeugd, ook nog heel voorzichtig denken aan de mindere periode die het eerste doormaakte, kan er maar een conclusie getrokken worden. De winters moeten korter. 118 AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 118