tenminste nog enigszins een vorm van wedstrijdritme houden. Je ziet wel dat de ondergrond erg bepalend is voor het niveau dat je spelers halen. Op kunstgras kunnen de iets zwaardere, grotere spelers minder makkelijk uit de voeten. Het spel gaat sneller op kunstgras. Er is minder weerstand." De competitiehervatting liet veel te lang op zich wachten. De laatste wedstrijd voor de winterpret werd van DEM verloren. Het valt niet mee om een revanchegedachte een heel kwartaal vast te houden. B2 in Italië De B2 had het geluk dat het tussen twee vorstperiodes door nog even aan het gras had mogen ruiken. Alleen was die wedstrijd tegen Go Ahead ook niet echt positief uitgepakt. De 2-2 was bijna twee maanden lang een vervelende herinnering. Het tweede deel van de competitie werd begonnen met twee gelijke spelen. "Met de 0-0 thuis tegen koploper AZ konden we nog wel vrede hebben," aldus Cor van Eijden, de leider. "In die wedstrijd was de tegenstander eindelijk eens gelijkwaardig aan Ajax wat betreft het missen van kansen. Normaal is Ajax in dat opzicht niet te kloppen." Het gelijkspel tegen Telstar kon minder goedkeuring wegdragen. "Telstar is een schoppende ploeg," oordeelt Van Eijden. "Er werden drie gele en een rode kaart uitgedeeld aan Telstar-spelers. De scheidsrechter greep dus wel in, maar ze waren er in IJmuiden kennelijk niet zo van onder de indruk. Het werd 1 -1met als absoluut hoogtepunt van de wedstrijd in mijn ogen het eindsignaal. Toen mochten we gelukkig weg. Ik word niet vrolijker van dit soort tegenstanders." Opgewektheid is er wel bij Rolf Grootenboer, de leider van de BI. Zijn team won de eerste twee wedstrijden na de winterstop met 5-0. De Graafschap thuis was een eitje. VW uit ook. Geen reden tot klagen dus. Of het moest het veld van VW zijn. "Daar zou je met een all terrain bike nog in de problemen komen," analyseert Grootenboer. De terreinknecht in Venlo was met uitgebreid vorstverlet geweest. Het gras in Italië was beter. De BI 'overwinterde' in Arco waar een toernooi werd gespeeld. Van Juventus werd met 2-0 verloren, tegen Inter werd het 0-0 en van Arco werd met 4-0 gewonnen. Alleen de winnaar ging door. Ajax was uitgeschakeld en keerde op zondag terug. Achteraf was dat geen gelukkige beslissing. "De omstandigheden waren daar zo perfect," zegt Grootenboer, "dat we eigenlijk tot het einde van het toernooi hadden moeten blijven. Prachtige velden, een perfecte organisatie. Als de bal over het doel werd geschoten lag hij in het Gardameer." Ajax keerde terug naar het bevroren Nederland. Hier kon je op dat moment van Stavoren naar Enkhuizen schaatsen - tenminste, als je in leven bleef - maar te voetballen viel er niet of nauwelijks. Italië was een AJAX MAGAZINE APRIL 1996 115

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 115