weer echt om gaat, zo afloopt." De eerste competitiewedstrijd werd met 4-0 thuis van AS '80 gewonnen. Lefeber: "Dat was wel nodig. Als we die ook hadden verloren, was zelfs het kampioenschap in gevaar gekomen. De beker uit, buitenspel voor Van Wagtendonk; we richten ons noodgedwongen op de single." De Dl kan ook dat vergeten. Het was al lang duidelijk dat een derde plaats in de zware competitie al een mooie prestatie zou zijn, maar nu is dat waarschijnlijk ook al iets te hoog gegrepen. Abcoude Cl zat eerst bij Ajax C2 in de competitie, maar is op eigen verzoek in de afdeling van de Dl gaan spelen. Volgens Frits Andriese, de leider van de Dl, heeft Abcoude het verzoek gedaan om zich te kunnen plaatsen voor de landelijke C-competitie die de bond voornemens is te gaan starten. Met deze indeling wordt Abcoude zeker kampioen. Tegen Ajax Dl was de ploeg ongenaakbaar. Het werd 3-7. "Maar," voert Andriese ter verontschuldiging aan, "we mogen niet vergeten dat de jongens twee jaar ouder zijn. Het is geen schande om daar van te verliezen. De uitslag is te fors, dat wel, maar er viel weinig tegen in te brengen, als we eerlijk zijn." De Dl verheugt zich op pasen. Dan werkt de ploeg van trainer Olde Riekerink een toernooi af in Italië. "Het is een korte trip," zegt Andriese. "We zijn er van vrijdag tot en met maandag. Maar de vliegreis en het toernooi zelf zullen indruk maken op de jongens. En wie weet, we zijn toch bij de paus in de buurt. Misschien wil hij met pasen wel onze spelers inzegenen. Het zijn per slot van rekening godenzonen." C2 verliest van D1 Toen de C2 eindelijk weer op een echt veld had kunnen spelen was het elftal vrij. Stil hebben de jongens van leider Wim Stuut en trainer Hennie de Regt niet gezeten. Co Adriaanse, directeur opleidingen, had iedere week voor alle teams een alternatieve wedstrijd. Er werden heel veel oefenwedstrijdjes gespeeld. De opvallendste daarvan was niet de 13-4 overwinning op de Cl van AFC, maar de wedstrijd die een week ervoor werd gespeeld tegen de Dl van Ajax. Het werd 3-2 voor de Dl. Hoewel zo'n nederlaag tegen jongere tegenstanders geen onbekend fenomeen is, kwam de klap hard aan. De C2'ers komen de Dl'ers nog wel eens tegen op het Voorland-complex. En dat zijn lastige ontmoetingen. Het gebeurt zelden dat er niet in een kleine, korte, stekelige opmerking wordt gerefereerd aan die 3-2. Over die magistrale overwinningen - 13-4 tegen AFC, 12-0 tegen DCG - horen de jongens van de C2 bedroevend weinig. De Cl speelde ook drie maanden geen competitie- of bekerwedstrijd. In dat kwartaal werd van alles gedaan om de conditie en vaardigheid op peil te houden. "Het kunstgrasveld heeft zijn waarde dubbel en dwars bewezen," zegt trainer Hennie de Regt. "Nu konden we AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 113