knullig om zeep geholpen. Slechts vijf keer scoorde Ajax, waarvan twee keer nog uit een strafschop ook. Tijdens de langdurige winterstop kwam Ajax 2 op het kunstgrasveld uit tegen DWV zondag 2 (4-2), Blauw-Wit Wormerveer (5-1), Abcoude (7-0), SDO (2-0) en Swift (8-4). Na de ongewild lange winterstop kon Ajax zaterdag 2 op 2 maart eindelijk weer de grasmat op. Op een zeer slecht veld (Zaragoza had ook hierop zijn sloperswerk gedaan) nam Ajax tegen Sparta Nijkerk 2 al heel snel het initiatief, maar door onzorgvuldigheid in het spel, veel persoonlijke fouten en het slechte veld kwam er van fraai voetbal niet veel terecht. Ajax kreeg enige scoringsmogelijkheden, maar deze werden knullig verknoeid. De zeldzame uitvallen van Sparta waren niet van gevaar ontbloot en doelman De Ridder moest Ajax behoeden voor een achterstand. Na de thee was het spelbeeld hetzelfde, met veel irritaties over het warrig fluiten van de arbiter, wat ons prompt op drie gele kaarten kwam te staan. Het venijn zat in de staart. In de allerlaatste minuut wist Pronk alsnog het vijandelijke net te vinden en leek de overwinning een feit. Sparta wist echter meteen vanaf de aftrap het nog feestende Ajax te verschalken: 1-1. Dolf van Zoest Zaterdag 3 De laatste wedstrijd voor de winterstop die het derde zaterdag-elftal speelde, was uit tegen RKAVIC. Het was een aardige wedstrijd met aardige goals. Het resultaat was een 1-6 overwinning. Doelpunten van Kortlevers (2), Bosschieter, Randamie, De Vos en Verkade. In de winterstop werd in leuke wedstrijden geoefend tegen onder andere FC Purmerend (7-4) en Rivalen (6-1). Na de winterstop en de vele afgelastingen moest Ajax 3 eerst naar Loosdrecht om de destijds gestaakte wedstrijd tegen die club uit te spelen. Met nog zesendertig minuten te gaan had Ajax een 1-0 achterstand. Op een helaas hard veld en tegen een tegenstander die alles wegramde, lukte Ajax helemaal niets, zodat het zonder punten terug moest. Het is de enige nederlaag van het team tot nu toe. Op 2 maart werd uit tegen Amstelveen de eerste echte wedstrijd gespeeld. Het elftal was de winterstop goed doorgekomen, want in een heerlijke wedstrijd werd Amstelveen met mooie aanvallen en fraaie goals weggespeeld. Ajax speelde als een team, en dat was lange tijd geleden. De doelpunten waren van Bosschieter, V.d. Horn, Kortlevers, De Ronde en Spaargaren (3). Frans Grootenboer Zaterdag 4 Het was een eeuw geleden dat de mannen van Ajax zaterdag 4 plaats namen in de kleedkamer en zich in het Ajax-tenue hesen. Hoe ging dat ook alweer? Koning Winter regeerde met straffe hand. Ijzers werden ondergebonden in plaats van kicksen. Waar lag het einde van de barre tijden? Trainen in het zaaltje, oefeningen op kunstgras, loopwerk op het asfal en de straatstenen van Betondorp. Steeds minder leek het op voetbal, steeds meer op ontspanningstherapie. Maar zie, daar brak plots de zon door. Daar werd opeens gevoetbald! Een uitwedstrijd tegen Zeeburgia 2, gelukkig niet zo ver van het moederveld, zo konden de mannen alvast wennen. De winterstop had niet gezorgd voor een uitdunning van de ziekenboeg (waar het, gezien de bezetting, heel erg gezellig moet zijn). Alof er geen maanden van voetbalwerkloosheid geweest waren, stond het pionierselftal met te weinig personeel. Drie dagen onafgebroken bellen en smeken van Joop Leeuwendaal hielp de grootste nood te lenigen en bovendien werkte de tegenstander mee door slecht te spelen. Een wereldgoal van Rob Been brak het ijs dat in letterlijke zin reeds gesmolten was en Dick Schoenaker hattrickte Ajax naar een grote voorsprong. Uiteindelijk schitterde er een 0-7 op het wedstrijdformulier. De mannen konden het nog, het kluunen was voorbij! De thuishervatting kende De Geuzen 2 als tegenstander. Opnieuw geteisterd door ziekte en misselijkheid, vakantie, arbeid en andere zaken trad zaterdag 4 gehavend edoch gemotiveerd aan. De Geuzen dolven het onderspit tegen een team dat met veel pijn en moeite elf man in het veld kon brengen en met een keeper speelde die geen keeper is: Werner Schaaphok! De extreme situatie zorgde er mede voor dat er geen onnodige kracht werd verspild en dat er in de discipline werd gespeeld. De Grote Rondo werd fraai gekopieerd van het eerste elftal en daartegen hadden De Geuzen geen verweer. Na het rondspelen van de bal eindigde het leer vier keer in het Geuzennet en slechts een keer werd de Grote Rondo onderbroken door een oranjehemd. 4-1 gewonnen en zaterdag 4 blijft meedoen om de titel. De krokusvakantie is voorbij, de sneeuwklokjes zijn verwelkt, de lentebloesems kondigen zich aan. Het kan niet anders of zaterdag 4, de bloem der vereniging, gaat hevig van zich laten horen in de komende weken. David Endt AIAV AA A r. A 7 I KI C A DDI I AQOkC.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 110