agenda worden gehaald en werd zelfs de tweede wedstrijd voor de Supercup tegen Real Zaragoza, die op 20 februari op het programma stond, onzeker. Het leek nog allemaal goed te komen, maar toen de Spanjaarden erop stonden dat op de avond voor de wedstrijd op de grasmat van het Olympisch stadion werd getraind, was het leed geboren. De wedstrijd werd de volgende dag afgelast en ook een uitstel van vierentwintig uur baatte niet. Dus konden de Spanjaarden retour en de week erop terugkeren om op 28 februari alsnog de strijd tegen Ajax aan te binden. Als de internationale sportpers (AIPS) Ajax uitroept tot beste ploeg van 1995 en deze onderscheiding nauwelijks terug te vinden is op de sportpagina's van de diverse bladen, wordt duidelijk dat er kennelijk toch een verzadiging is opgetreden in waardering voor dit soort prestaties, ondanks het feit dat iets dergelijks toch voor weinig clubs is weggelegd. Zeker in Nederland, waar gelukkig in het weekeinde van 24 en 25 februari op enkele velden de bal weer aan het rollen ging. Ook in de Meer, waar Ajax Heerenveen kon begroeten op een redelijk bespeelbare grasmat. Het werd een niet groots maar wel lekker optreden van onze ploeg, waar buiten de langdurig geblesseerden Jari Litmanen en voor het eerst Michael Reiziger (auto ongeval met Edgar Davids) ontbraken. Opvallende aanwezige in de hoofdmacht was Sonny Silooy, die op zijn vertrouwde rechtsbackplaats goed voor de dag kwam. Gelukkig kon ondanks het ongeval Edgar Davids weer van de partij zijn. Op het lastige veld scoorde Ajax er lustig op los. Patrick Kluivert (2x), Ronald de Boer, Nwankwo Kanu, Danny Blind en, traditioneel bij een debuut, Peter Hoekstra knalden het halve dozijn doelpunten bij elkaar, dat iets werd ontsierd door twee tegengoals in de slotfase maar de 6-2 was als uitslag toch zeker imponerend. Het zal het vertrouwen bij de spelers zeker ten goede zijn gekomen op weg naar de volgende wedstrijd: de beslissing om de Supercup tegen Real Zaragoza op 28 februari in het Olympisch Stadion. in AIAY MAT. A7IMF APRII 1QQ£

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 10