De uitzonderlijk lange winterstop is er oorzaak van, dat er van het zaterdagfront weinig nieuws te melden valt. In deze vorstperiode werd door het eerste elftal wel een aantal oefenwedstrijden gespeeld op het kunstgrasveld, waarna in maart de competitie hervat werd. Tweemaal waren de Al-junioren de tegenstander van het eerste zaterdagelftal en met 2-1 en 1-1 trokken de jonkies aan het langste eind. Tegen ons tweede elftal (betaald voetbal) moesten we met 5-4 het onderspit delven, maar tegen Volendam en Lisse, beide uitkomend in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal, werd gewonnen met respectievelijk 4-3 en 3-2. Toen begin maart eindelijk een begin kon worden gemaakt met de tweede helft van de voetbalcompetitie, bleek voetbal op gras toch wel weer even iets anders. Spakenburg kwam op bezoek in het Olympisch stadion en Ajax heeft daar de overwinning eigenlijk in de eerste helft uit handen gegeven. Alhoewel de gasten al na een achttal minuten de leiding hadden genomen, kreeg Ajax diverse mogelijkheden om nog voor de rust een onoverbrugbare kloof te slaan. Ajax raakte door het tegendoelpunt helemaal niet geïmponeerd en onder aanvoering van een uitblinkende Haydn Ajax zaterdag 1 speelde in de winterstop o.a. tegen Ajax 2 (in thuis-tenue) een oefenwedstrijd (5-4). Foto Louis van de Vuurst Foxe werd keer op keer het vijandige doel belaagd. Dat had na ongeveer een half uur de gelijkmaker tot gevolg. Patrick Schuurman ontglipte aan zijn directe bewaker, kwam alleen voor de doelman en maakte geen fout. Dezelfde Patrick Schuurman zag daarna nog tweemaal op identieke wijze de bal juist langs de verkeerde kant van de paal verdwijnen en Adil Malouk stifte de bal over de uitlopende doelman op de paal. Doelpunten kwamen er echter niet meer bij. In de tweede helft nam Spakenburg opnieuw vroeg de leiding - een goede voorzet van links werd ineens met een dropshot achter de kansloze doelman Dennis van der Wal geknald - en daarna deed het verdedigend zoveel mogelijk de deur op slot en gokte verder op de counter. Ondanks dat kreeg Ajax toch nog mogelijkheden op de gelijkmaker, onder andere via Imro Wielkens, maar ook hij kon de bal niet de gewenste richting geven en zag zijn inzet naast gaan. Gezien het vertoonde spel en de gecreëerde kansen, had Ajax beslist een punt verdiend, maar als je de eenvoudigste mogelijkheden niet benut, wordt winnen op dit niveau heel erg moeilijk. Toch verdient de ploeg het compliment dat men de kop niet laat hangen en zich steeds weer positief manifesteert. Mogelijk gaat zich dat de komende maanden toch nog in punten vertalen. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Ajax 2 - GVW 2 (7-0) op 2 december van het vorige jaar was de wedstrijd van de gemiste kansen. Een voortvarend van start gaand Ajax bracht binnen zeven minuten de score al op 2-0. Na deze snelle voorsprong verdween bij Ajax de zorgvuldigheid, niet zozeer in het spel, dat redelijk goed verzorgd was, maar in de afwerking. Liefst vijfentwintig zekere kansen werden voor het grootste gedeelte ADDII -lOQC 10Q

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 109