In de lange periode van winterstop en afgelastingen speelde Ajax 2 een oefenwedstrijd tegen het eerste zaterdagelftal, die met 5-4 gewonnen werd. Als je dan kijkt naar een zestal jongens, die de avond ervoor in een kolkend stadion in Dortmund aanwezig waren, dan kun je alleen maar bewondering voor hen opbrengen als zij de avond erna in een sfeerloos Olympisch stadion hun wedstrijd spelen. Ajax ging fris van start, wat al in de derde minuut resulteerde in een doelpunt. Een corner van Nordin Wooter werd door Dennis Schulp doorgekopt en Andrei Demtchenko maakte het karwei af: 1-0. In de 23ste minuut was het weer Dennis Schulp die een lange pass van Dave van den Bergh doorkopte. Ditmaal op Nordin Wooter, die 2-0 scoorde. Na dit tweede doelpunt zakte Ajax ver terug. Het wist het spel niet meer in handen te houden en gaf op die manier Willem II de kans om in zijn spel te komen. Tot de rust bleef de stand 2-0. Het was duidelijk te merken aan Nordin Wooter dat hij de halve wedstrijd van de avond ervoor nog in zijn benen had, want hij kwam niet tot zijn snelle rushes als te doen gebruikelijk, waardoor in de rust besloten werd er na een kwartier in de tweede helft een punt achter te zetten. Ondanks waarschuwingen van Gerard van der Lem in de rust werd er in het begin van de tweede helft te slap gevoetbald met als gevolg dat invaller Aerts in de 54ste minuut tegen kon scoren. Het was weer zo'n typisch tegendoelpunt waarbij de Ajax-verdediging naar de bal stond te kijken in plaats van agressief op de bal te spelen. Gelukkig bleef het bij dit enige doelpunt en zorgde invaller Arno Splinter in de 83ste minuut voor 3-1. Waarschijnlijk doordat hij niet in de basis stond, explodeerde Arno Splinter op de juiste wijze door de bal keihard achter keeper Hoegee te knallen. Door deze overwinning heeft Ajax het minste aantal verliespunten en kunnen wij, nadat wij de inhaalwedstrijden hebben gespeeld, op vijf punten voorsprong komen op Sparta 2. Gapend gat De vraag is alleen wanneer al deze wedstrijden, mét de bekerwedstrijden en de Challenge Cup, gespeeld moeten worden. Alles bij elkaar zijn er circa twintig wedstrijden in tweeënhalve maand. Gelet op de kleine selectie van het tweede elftal en het drukke programma van Ajax 1 zal dit mogelijk moeilijkheden met zich meebrengen en zullen wij misschien een beroep moeten doen op de A-junioren. Wij spreken in ieder geval de hoop uit dat deze wedstrijden in het Ajax-stadion gehouden zullen worden en niet in het kille Olympisch stadion, zodat wij niet meer in het gapende gat van de marathontribune hoeven te kijken en niet meer het monotone geluid van het tegen de vlaggemast klapperende touw hoeven te horen. AJAX MAGAZINE APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 106