Slechts twee Ajax 2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Nadat Ajax' tweede elftal twee maanden niet voor de competitie had gevoetbald, ging de wedstrijd tegen FC Utrecht 2 op 25 januari onder bizarre weersomstandigheden wél door. Je vraagt je als sportliefhebber af wat de KNVB in Zeist bezielt om zo'n wedstrijd door te laten gaan. Een keihard veld, een temperatuur van negen graden onder nul en een straffe oostenwind, die een gevoelstemperatuur gaf waarover je het liefst niet meer praat. Voor trainer Gerard van der Lem was het de tweede avond in dezelfde week dat hij onder dergelijke omstandigheden op de bank mocht plaatsnemen, want de avond ervoor speelde Ajax 1 tegen Heracles voor de beker. Voordat de wedstrijd was begonnen, viel het eerste slachtoffer, namelijk de scheidsrechter. Tijdens de warming up moest hij met een spierscheur het veld verlaten. Onder normale omstandigheden is er onder het publiek altijd wel een grens- of scheidsrechter aanwezig die zijn plaats kan innemen, maar door het koude weer waren er slechts weinig toeschouwers en moest men telefonisch een beroep doen op een journalist van het Utrechts Dagblad, de heer LA. van Echteld. De wedstrijd begon daardoor 25 minuten later dan was gepland en eindigde in een bloedeloze 0-0, maar je kon van de spelers ditmaal geen prestatie verwachten. Ex- Ajacied Dries Boussatta knalde in de eerste helft keihard op de lat, waardoor Utrecht niet op voorsprong kwam. In de 21ste minuut kreeg Eli Louhenapessy een schitterende kans om 1-0 te scoren. Na een goede actie van Andrei Demtchenko ontving Eli de bal op de rand van het strafschopgebied. Met een stiftbal probeerde hij de uitlopende keeper te verschalken, maar dit mislukte. In feite waren dit de enige twee echte scoringsmogelijkheden en valt er over de rest van de wedstrijd niet zoveel mede te delen. Geen ambiance Wij moesten tot 7 maart wachten voor wij weer in het veld konden verschijnen in de wedstrijd tegen Willem II. Het was gelukkig niet zo koud als in Utrecht, maar met de wedstrijd Borussia Mönchengladbach tegen Feyenoord op de televisie en door de miscommunicatie met de pers over de plaats waar deze wedstrijd gespeeld zou worden, in het Ajax- of het Olympisch stadion, was er niet echt sprake van een sfeervolle ambiance in het lege stadion. Wij kijken dan ook reikhalzend uit naar het volgende seizoen, wanneer wij de wedstrijden op ons nieuwe sportcomplex de Toekomst zullen spelen, waardoor er geen verwarring meer kan ontstaan over waar de wedstrijden worden gehouden. AJAX M A fi A 7 I N F APRIL 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 105