Ondersteund door fysiotherapeut Pim van Dord en clubarts Piet Bon verlaat Mare Overmars het veld van het Olympisch stadion. De knieblessure die de linkerspits in de wedstrijd tegen De Graafschap opliep, zal hem voor maanden uit de roulatie houden. sportman van het jaar werd gekozen. Vreemd genoeg kwam Ajax later nauwelijks in beeld bij de verkiezing van de Europese voetballer van het jaar. De veertiende plaats van Mare Overmars als eerste Ajacied is een te schamele beloning voor de Europese en wereldkampioen met zijn ongeslagen status in het Europese voetbal. Jari Litmanen (16), Frank de Boer (24) en Edgar Davids (30) bleven ten onrechte (te) ver achter op de door vijfennegentig bondscoaches gekozen winnaar George Weah van AC Milan, de ploeg waar Ajax toch driemaal op rij van won. Zelfs Guus Hiddink kon geen Ajacied bedenken in zijn top drie van Europa in 1995. Weah, Zola en Klinsmann genoten zijn voorkeur. Piet van Deijck Op de laatste dag van het jaar overleed op negenentachtigjarige leeftijd onze oudste oud-eerste-elftalspeler Piet van Deijck. Een markante man sliep op 31 december 1995 vredig in. 'Rooie Piet', zoals iedereen hem kende en noemde, bleef altijd de echte kwajongen, gek op kattekwaad en dollen. Vertellen kon hij als geen ander, zoals ook bleek in het Ajax Magazine van april vorig jaar. "Ik was altijd een beetje de gangmaker in de groep. Een kwajongen, die altijd de boel op stelten zette," zei hij met glinsterende ogen, waarna hij tal van prachtige herinneringen ophaalde over het voetbal en vooral over wat zich buiten het veld afspeelde. Dat deed hij op een gloedvolle manier waar hij intens van kon genieten. Want dat deed Piet. Van alles en ondanks alles. "Ik ben altijd vrolijk, ondanks alle ellende die ik heb gehad. Want ik heb wat makkes gehad en in ziekenhuizen gelegen." 'Wie van zijn herinneringen kan genieten, leeft tweemaal' stond op de rouwkaart. Piet heeft dat absoluut gedaan. Op maandag 8 januari werd hij onder grote belangstelling op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan in Amsterdam, onder de rook van zijn geliefde Ajax, gecremeerd. 1996 Door blessures geteisterd, maar met een nieuwe linksbuiten - Peter Hoekstra van PSV verbond zich voor zesenhalf jaar aan onze club, tot 30 juni 2002 - begon Ajax op 7 januari aan de voorbereiding op de tweede helft van deze competitie. Vanuit het tweede elftal werd Dave van den Bergh aan de selectie toegevoegd. Tijdens de winterstop draaide het traditionele geruchtencircuit omtrent op stapel staande transfers naar Italië en Spanje weer eens op volle toeren. Zo ongeveer het hele Ajax-elftal inclusief de trainer zouden inmiddels al min of meer zijn overgestapt naar de warme landen in het zuiden. Het enige wat waar was, was dat het Ajax-gezelschap voor een kleine week inderdaad naar het zuiden trok: naar Israel voor een trainingskamp. Zonder Danny Blind (ziek), uiteraard de geblesseerden Reuser en Overmars en de Nigerianen Kanu en Finidi. De laatsten moesten met Nigeria voor de Africa Cup spelen, maar keerden kort voor de eerste competitiewedstrijd tegen Willem II onverrichter zake terug naar Nederland omdat Nigeria, naar werd gezegd om veiligheidsredenen, had besloten niet naar Zuid-Afrika te gaan. Tijdens het verblijf in Israel ging Ajax onderuit in een oefenduel tegen Maccabi Haifa (2-1, Litmanen) waarna het snel

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 9