pleegkinderen in huis genomen. Beiden kwamen ze op gewelddadige wijze om het leven. Cherida werd in een kroeg in Almere zonder aanleiding vermoord. Orsel werd doodgeschoten toen hij werd betrapt bij het plegen van autodiefstal. Op zulke momenten diende het voetbal voor een deel als uitlaatklep voor Nordin. "Ik zit goed in elkaar van binnen," zegt Wooter met grote stelligheid. "Ik kon er goed mee omgaan. Het lukte me om het zo snel mogelijk te vergeten. Bij Ajax vergat ik het. Maar het belangrijkste om in evenwicht te blijven is voor mij toch het geloof. Ik bid elke dag. Dat is een grote steun voor me. Ook als ik met mijn moeder over het geloof praat, heb ik daar veel aan." Zijn moeder betekent alles voor Nordin. Zij voedde Nordin alleen op en is nog altijd zijn grote steun en toeverlaat. Wooter woont nog thuis. Hij heeft het naar zijn zin in Almere. "Ik hou van rust om me heen," zegt hij over zijn woonplaats, die door cynici wel eens wordt omschreven als een woestenij van woonerven en verkeersdrempels. "In Almere is die rust. Ik vind het prettig om gewoon een beetje televisie te kijken. Alleen in de zomer verlang ik wel eens naar de gezelligheid van de stad." Zo belangrijk als moeder Ethel voor hem is, zo is ook Van Gaal een belangrijke schakel in zijn huidige leven. "Er wordt me vaak gevraagd of Van Gaal een soort vader voor me is," zegt Wooter. "Maar zo ligt dat niet. Mijn moeder is altijd tegelijk ook mijn vader geweest. Van Gaal is voor mij wel een wereldman. Hij is gewoon heel erg goed als trainer. En daarbij is hij ook als mens belangrijk voor me. Als ik privéproblemen heb, kan ik die met hem bespreken. Zo kreeg ik vrij van het nieuwjaarsfeest in de RAI omdat mijn moeder in Suriname verbleef vanwege het overlijden van mijn oma. Ik moest hier allerlei zaken regelen en eerlijk gezegd stond mijn hoofd niet zo naar dat feest. Zoiets bepraat ik dan met Van Gaal en dan houdt hij er rekening mee. Dan hoef ik niet. Dat vind ik klasse. Ik heb het gevoel dat als ik steun van hem nodig heb, ik die van hem kan krijgen." Hoe belangrijk Van Gaal op dit moment ook voor Wooter is, de verwachting is dat hij hoe dan ook binnen afzienbare tijd zal zijn doorgedrongen tot de absolute top. Enige tijd geleden gingen er zelfs al stemmen op om Wooter als rechterspits in het Nederlands elftal in te zetten. Hoewel hij over unieke kwaliteiten beschikt, lijkt die aansporing richting Hiddink vooralsnog op paniekvoetbal, geboren in een tijd dat Oranje op een wonder moest hopen om zich alsnog voor het EK in Engeland te plaatsen. Voordat Wooter een volwaardige international is, zal hij zich toch eerst als volwaardige Ajacied moeten bewijzen. In ieder geval ontwikkelt hij zich nu zo gestaag dat zijn al dan niet meespelen steeds minder afhankelijk wordt van de politieke situatie in Nigeria. AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 98