betreft ziet zijn spel er tegenwoordig minder sprankelend uit dan in bijvoorbeeld de A-junioren. Wooter speelde in de A tegen backs die tot dan zelf ook nog ambitie dachten te hebben in het betaalde voetbal. Hij kon ze zo dollen dat ze ter plekke van gedachte veranderden, dat ze huilend om hun moeder riepen of met vlugzout moesten worden bijgebracht als ze door een duizelingwekkende hoeveelheid onnavolgbare schijnbewegingen volledig gedesoriënteerd ter aarde waren gestort. Af en toe is die Wooter nog zichtbaar als hij zijn opwachting in het eerste mag maken. Snelle ogen registreren dan nog de opperste verfijning van een balkunstenaar. Wooter heeft de controle van een voetschilder. Vooral de één-tegen-één is zo nu en dan een lust voor het oog. Zijn voorzet is nog voor verbetering vatbaar. Nogal eens komt die te kort, alsof de korte benen de bal niet tot bij de tweede paal kunnen brengen. En ook het doseren van acties is nog voor verbetering vatbaar. Soms wordt de rechtsbuiten ingehaald door zijn eigen enthousiasme. Waarschijnlijk is het allemaal alleen maar een kwestie van ervaring. "Ik leer nog iedere dag heel erg veel bij Ajax," zegt Wooter. "Misschien ging het in het begin nog een beetje aan me voorbij. Ik was nogal onder de indruk van het feit dat ik nu met grootheden als Rijkaard, Blind en Frank en Ronald de Boer speelde. Ik weet nog goed dat ik er de eerste dag tussen liep. Ik wist niet wat me overkwam. Alles ging ook veel te snel. Ik snapte er helemaal niets van. In mijn herinnering heb ik die dag geen enkele bal fatsoenlijk geraakt. Maar je went eraan. Je moet je realiseren dat voetbal je werk geworden is. Je bent bezig met prestaties. En dus moet er een knop om. Je kunt niet onder de indruk blijven. Het gaat erom dat je moet zien te leren van alles wat er op de training en in de wedstrijd gebeurt. Ik kijk heel veel om tne heen. Als ik zie hoe Finidi speelt, dan leer ik daar enorm veel van. Het gaat om de keuzes die je maakt. Wanneer ga je, wanneer niet? Wanneer maak je een actie, wanneer niet? Hoe stel je je verdedigend op? Dat soort vragen. Zo bouw je ervaring op. En je moet luisteren naar de spelers die al meer ervaring hebben. Danny Blind, Ronald de Boer, zij geven me allerlei aanwijzingen. Vaak komt het er niet zo lekker uit zoals ze het dan zeggen. Dan is het belangrijk om niet boos of beledigd te reageren, maar te begrijpen wat ze bedoelen. Soms heb je pas later door waarom ze op dat moment gelijk hadden. Voorlopig ben ik niet uitgeleerd." God Wooter begint nu te komen waar hij hoopte ooit te zijn: bij de top. De ambitie is er altijd geweest, maar in de loop der jaren werd ook hem steeds duidelijker dat het maar voor enkelen is weggelegd er te komen. Van zijn leeftijdsgenoten zijn hij en Kluivert de enig overgeblevenen. Van de andere spelers wie ooit een gouden toekomst werd beloofd, hoort nu bijna niemand meer iets. Wooter beseft dat hij bevoorrecht is, alhoewel hij ook niet licht zal vergeten dat de weg naar de top lang was en moeizaam. "Vooral in de wintertijden heb ik het zwaar gehad," gruwt Wooter. "Dan ging ik 's morgens met mijn schooltas en voetbaltas van huis. Met de bus en de trein reisde ik naar school. Daar vandaan werd ik opgehaald met een busje dat me naar de training bracht. Dan moest je eerst nog huiswerk maken, waarna je in de kou moest trainen. En dan weer met lijn 9 naar het Muiderpoortstation om weer met de trein naar Almere te kunnen. En dat gaat jaren zo door. Dan moet je wel goed weten dat je er echt wilt komen om het vol te houden. Ik wist dat ik die gave van God heb gekregen. Daar moest ik dus iets mee doen. Ieder mens is ergens goed in, volgens mij. Iedereen heeft een gave. Anderen zijn goed op school. Dat was bij mij weer minder. Daar deed ik het minder goed. Gelukkig kon ik goed voetballen." Almere Het voetbal is meer dan eens niet alleen een prettige vrijetijdsbesteding geweest. In het gezin gebeurden dramatische dingen. Cherida en Orsel waren door Nordins moeder ooit als AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1996 97

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 97