Jesper Olsen Wooter heeft geen haast, maar dat hij een rechtsbuiten van de toekomst is, lijkt zonneklaar. Hij doet in zijn spel en postuur denken aan de Deense linksbuiten Jesper Olsen. Net als 'de Vlo' heeft Wooter een mooie techniek en een explosieve snelheid. In zijn acties is hij zo voorspelbaar als een voetzoeker. Kortom, hij heeft het als authentieke rechtsbuiten in zich ooit tribunes te laten volstromen met supporters die speciaal voor hem komen, zoals dat ooit voor Tscheu-la Ling gebeurde. Zijn leeftijdsgenoot Patrick Kluivert heeft als basisspeler inmiddels al bijna iedere denkbare prijs gewonnen. Bij Wooter gaat het iets langzamer. Hij stond op dezelfde podia de toejuichingen in ontvangst te nemen, maar won voornamelijk als reserve. Buiten de eerste elf te zitten in zo'n selectie is geen schande. Toen hij tegen Grasshoppers inviel, verzuchtte de Zwitserse televisiecommentator: "En zo'n speler heeft Ajax gewoon op de bank zitten. Hij is beter dan onze beste basisspeler." Wooter wil hoe dan ook slagen bij zijn club Ajax. "Het kan dit jaar gebeuren," zegt hij, AIAX MAT. A7INF FFRRIJARI 1 996 "maar ook pas volgend jaar of het jaar daarop. Ik sta aan het begin van mijn carrière. Het maakt me niet uit wanneer het gebeurt, als het maar gebeurt. Ik heb voor mezelf geen limiet gesteld. Er is maar één moment waarop ik zou toegeven dat ik het bij Ajax niet red, en dat is als de trainer mij zegt dat hij geen vertrouwen meer in me heeft. Zolang hij denkt dat ik nodig ben in de selectie, blijf ik bij Ajax." Wooter in de basis Op één moment leek er enig ongeduld in Wooter naar boven te borrelen. Nadat Ajax de wereldbeker had toegevoegd aan de 93

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 93