Nordin Wooter, de voetzoeker op rechts Interview door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst Ken Saro-Wiwa, de Nigeriaanse activist, werd samen met acht medestanders ter dood gebracht door ophanging. De politieke situatie in Nigeria wordt steeds kwalijker. Er werden ernstige bedreigingen geuit aan het adres van het Nigeriaanse voetbalelftal dat van 13 januari tot en met 3 februari in Zuid- Afrika zou meedoen aan de Africa Cup. Jim Nwobodo, de Nigeriaanse minister van sport, trok het elftal terug. Treurig voor spelers als Nwankwo Kanu en Finidi George. Maar treurig ook voor Nordin Wooter, de Ajacied die zich anders op de plaats van Finidi had kunnen bewijzen. Dat hij ooit nog indirect met de politieke situatie in Nigeria te maken zou krijgen, heeft Wooter - 'Woeter' voor het onverlichte deel der sportverslaggevers - nooit kunnen bevroeden. "Ik heb de kwestie van het al dan niet meespelen van Nigeria toch wel een beetje gevolgd," zegt Wooter. "Het was voor mij toch van belang. Als Finidi met Nigeria de Africa Cup zou verdedigen, zou ik zo lang in de basis staan." Op dit moment kan de negentienjarige jeugdinternational Nordin Wooter nog niet tippen aan de fabuleuze kwaliteiten van Finidi, de Nigeriaanse nummer 7 van Ajax. Maar op de momenten dat Finidi afwezig is, en Wooter wordt opgesteld, blijken zijn kwaliteiten. In januari belandde Wooter uiteindelijk toch weer op de bank vanwege de situatie in Nigeria. In september van het vorige jaar kon Wooter zich juist wel manifesteren door de misstanden in het grote Afrikaanse land dat lang als het rijkste en machtigste van het werelddeel gold, maar de laatste jaren steeds meer verscheurd wordt door interne conflicten. De aanleiding voor de kans die Wooter in het begin van dit seizoen kreeg, was een treurige: Finidi moest tijdelijk terug naar zijn vaderland vanwege de gewelddadige dood van zijn broer Igenewari. "Het is heel wrang dat het zo ging," zegt Wooter. "Natuurlijk wil ik me graag bewijzen, maar ik had veel liever gehad dat Finidi dit bespaard was. In die kwestie met de Africa Cup vond ik het voor Finidi zelf wel jammer, want ik weet dat hij graag in Zuid-Afrika had gespeeld, maar eigenlijk was ik ook blij voor Ajax dat Nigeria zich terugtrok. Het is namelijk belangrijker, ook voor mij, dat Ajax wint dan dat ik speel. Ajax wint het gemakkelijkst in de sterkste opstelling. En dat is dus met Finidi in de basis." A IAY AA A r. A 7 I KI C CCD DI I A DI 1 QQC

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 92