toalbum van [Kluivert "Ik denk dat ik hier een jaar of acht, negen ben. De foto werd gemaakt tijdens een verjaardagsfeestje van een vriend bij McDonalds." Patrick Kluivert is een van de jongste Ajacieden. Zijn 'geschiedenis' is dus nog vers. Een kijkje in het familiealbum van de Kluiverts is echter toch vermakelijk en interessant. Veel voetballende Patrickjes, mooie herinneringen aan een jeugd die eigenlijk nog niet eens achter hem ligt. De hoogtepunten waren er al vroeg en dat zijn favoriete sport de hoofdrol speelde, blijkt uit de zeer voetbalgerichte plaatjes die wij uit het fotoalbum van Patrick Kluivert lichtten. De eerste voetbalstappen in clubverband zette Patrick bij Schellingwoude. "Ik was zeven jaar toen ik daar ging voetballen en na dat seizoen ging ik meteen naar Ajax Ja, we werden wel kampioen met dit elftal. De namen van de meeste jongens weet ik nog wel. De leiders zijn meneer Menting en meneer Brijker en ik sta tussen Bennie en Dennis." De foto is van veraf genomen, maar de stijl van de kleine man die net uit de middencirkel is gerend is ontegenzeggelijk die van Patrick Kluivert. "Het was de wedstrijd tegen PSV. erste communie voor Patrick A. Ajax verloor en ik was de mascotte. De speler die mij een uivert. Prachtig in het pak gestoken hand zal geven? Even denken... Dick Schoenaker." n apetrots. Op de lagere school, de Monseigneur Bekkersschool in Amsterdam Noord. "De voornamen weet ik allemaal nog Boven van links naar rechts staan Etienne, Jacqueline, meneer Oolbekkink, Jessica, meneer Paauw, Sandra en Ramona. In het midden zitten Guido, Sandra, Henriëtte, ikzelf, Wendy en Kurt-Jan. En op de onderste rij zie je Aleksander, Francien, Ferry, Jeffrey en Karin."

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 85