Ajax sloot het jaar 1995 op 24 december af met de thuiswedstrijd tegen NEC. De daaropvolgende winterstop werd door iedereen als een verademing ervaren. Dat leek ook het geval bij de ontmoetingen tegen De Graafschap, een paar dagen later op de woensdagavond in het Olympisch Stadion (de Meer was afgekeurd), waar in een slechte wedstrijd met moeite de minimale winst (1-0, Litmanen) werd bereikt. 'Ajax snakt naar de winterstop' brulden de kranten een dag later. Misschien wat overdreven, maar enige rust was wel welkom, zo leek het. Het was ook niet niks wat onze spelers in de afgelopen maanden hebben moeten opbrengen. Het publiek heeft daar weinig boodschap aan en verwacht iedere wedstrijd weer maximale prestaties. Tegen De Graafschap bleek dat niet mogelijk dus werd er gefloten. "Sorry, trainer," zeiden de spelers na afloop, waarmee zij aangaven zelf goed te begrijpen hoe matig het was. Blessureleed Nog veel slechter was Mare Overmars eraan toe. Door wat geduw op de achterlijn kwam onze razendsnelle linksbuiten zo ongelukkig ten val dat hij een, na later bleek, zeer ernstige knieblessure opliep en de rest van het seizoen aan de kant zal moeten blijven. Na de pechvolle Marcio Santos is onze topscorer de tweede langgeblesseerde. Overigens keerde de Braziliaan in het begin van het nieuwe jaar optimistisch terug uit zijn geboorteland en verwachtte hij in februari alweer aan voetballen toe te komen. Ajax bleef vervolgens nog meer leed niet bespaard want de zondag daarop trof Martijn Reuser, in de laatste thuiswedstrijd van het jaar tegen NEC, spelend op de plaats van Mare Overmars, hetzelfde lot. Een breuk van kuit- en scheenbeen hield hem de kerstdagen en de jaarwisseling in het VU-ziekenhuis en zal ook hem ook vele maanden van het veld houden. Heel jammer voor de gedreven Ajacied die misschien geveld werd door wat teveel aan enthousiasme op het verkeerde moment. De 3-1 winst op de Nijmegenaren werd door dit ongeval volkomen overschaduwd. Het maakte Ajax op links vrijwel vleugellam. De technische staf ging op zoek naar versterking voor de linkerkant en kon daar aanvankelijk rustig de tijd voor nemen gezien de winterstop die voor de deur stond en door iedereen als een verademing werd ervaren. Het einde van 1995 kreeg Ajax niet cadeau. Er zat veel venijn in de staart. Verkiezingen Traditioneel vinden in de winterstop de verschillende verkiezingen plaats van 'de besten' van het afgelopen jaar. Daaronder ook die van de sportploeg van het jaar. Zowel landelijk als in Amsterdam kwam Ajax bijna vanzelfsprekend als eerste uit de bus, terwijl Jari Litmanen in Finland tot

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 7