2. 3. 4. Ajax - NEC Bijzonderheden In de tweede helft raakt Martijn Reuser zwaar geblesseerd. In een poging eerder bij de bal te zijn dan keeper Brookhuis komt hij in botsing met de NEC-doelman. Bij die val breekt hij zowel zijn kuit- als zijn scheenbeen. Een dag later wordt Reuser in het Amsterdamse VU-ziekenhuis geopereerd. In de rust wordt de licht aan de rechterbil geblesseerd geraakte Jari Litmanen vervangen door Nwankwo Kanu. Commentaar Arie van Os: "Die ongelukken op het veld zijn treurige gebeurtenissen. Nu zal blijken hoe sterk Ajax werkelijk is. Onze kwaliteiten worden volgend jaar pas echt op de proef gesteld." Louis van Gaal: "Een mogelijke nieuwe aankoop voor de linksbuitenpositie? Wij geven onze ogen elke minuut van het jaar de kost. Als kwaliteit beschikbaar is, kopen wij die." Tegen Willem II speelde Peter Hoekstra zijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax. Willem II - Ajax Bijzonderheden Ajax speelt zijn eerste officiële wedstrijd in het jaar 1996. Vrijdag keerde de ploeg terug van een trainingskamp in Israel. Peter Hoekstra, tijdens de winsterstop gekocht van PSV, maakt zijn debuut in een officiële wedstrijd van Ajax. Voor het eerst sinds 8 mei 1994 verliest Ajax een competitiewedstrijd. Die laatste keer gebeurde dat bij... Willem II in Tilburg. Het ongeslagen record van Ajax bedraagt 52 competitiewedstrijden. Beide Nigerianen, Finidi en Kanu, zijn daags voor de wedstrijd teruggekeerd uit Nigeria. Hun land doet definitief niet mee aan het toernooi om de Africa Cup. Finidi en Kanu beginnen de wedstrijd op de bank. De wedstrijd begint om 18.00 uur en wordt door SuperSport live uitgezonden. Scheidsrechter Wegereef geeft één speler een gele kaart: Jean-Paul van Gastel van Willem II. Edgar Davids verlaat met een spierblessure het veld. Commentaar Louis van Gaal: "In tegenstelling tot de wedstrijd die wij in Israel verloren, kan ik over de inzet van de spelers niet ontevreden zijn. Wij hebben verloren maar wij hebben ook zeer veel kansen gemist. Ik vond het klasse dat het elftal pas in de laatste paar minuten van de wedstrijd is overgegaan tot een opportunistische speelwijze. Tot die tijd bleven wij combinerend zoeken naar de gelijkmaker." Theo de Jong: "Er zat vanavond bij ons een engeltje op de lat." AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1996 Sparta - Ajax Bijzonderheden Voor de tweede achtereenvolgende keer verliest Ajax punten in een competitiewedstrijd. Door het gelijkspel tegen Sparta bedraagt de voorsprong op PSV nu nog drie punten. Scheidsrechter Van der Ende geeft de Ajacieden Ronald en Frank de Boer geel. Na de wedstrijd komt het tot een onverkwikkelijke botsing tussen Winston Bogarde en fans van zijn oude club. De politie moet ingrijpen om een handgemeen te voorkomen. Peter Hoekstra maakt zijn eerste doelpunt voor Ajax. De laatste keer dat Sparta Ajax versloeg was op 19 februari 1989 toen de Rotterdammers met 3-2 wonnen. Commentaar Danny Blind: "We verkwanselden de voorsprong. Daar moeten wij met z'n allen maar eens goed over nadenken." Henk ten Cate: "Wij hadden geschiedenis kunnen schrijven..." Winston Bogarde: "Ik heb de zwarte zijde van het voetbal weer eens gezien." Winston Bogarde speelde tegen zijn oude club Sparta ondanks een doelpunt geen gelukkige wedstrijd.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 69