Achter elke deur een aangename verrassing Interview door Simon Zwartkruis foto's Louis van de Vuurst v;,!1. .•V r nog maar viel aan de positie van Feyenoord-doelman Ed de Goey niet te tornen, maar de tijden zijn veranderd. In het voordeel van Edwin van der Sar. "Ik was ervan overtuigd dat Ed zijn plek jarenlang zou vasthouden, dat er voor mij niet meer in zou zitten dan een reserverol bij het Nederlands elftal. Ed was de ervaren keeper en deed het jaren achtereen hartstikke goed. Sinds hij voor die interland in Wit-Rusland geblesseerd raakte is er een hoop veranderd. Feyenoord ging minder goed draaien, terwijl Ajax juist op volle toeren draaide. En ik speelde natuurlijk ondertussen met Ajax ook steeds meer belangrijke wedstrijden, won daardoor aan ervaring. Bovendien boek ik elk jaar nog steeds vooruitgang. Ik vind Ed de Goey nog steeds een heel goede keeper, maar ik denk dat ik hem voorbij ben gegaan. Volgend jaar kan de situatie natuurlijk net zo goed weer andersom zijn. Dat is voetbal. Als jij me vorig jaar had gezegd dat ik nu een basisplaats in Oranje zou hebben, had ik je uitgelachen. Ik bedoel maar..." Elfde veldspeler In een gesprek met Edwin van der Sar komt altijd wel even zijn verbazing over de loop der dingen bovendrijven. Niet dat hij er verder lang bij stilstaat, maar alles wat hij nu meemaakt had hij van tevoren nooit kunnen bevroeden. Als klein jochie, en als tiener ook nog, kwam een bestaan als profvoetballer niet in zijn droomwereld voor. Als reservekeeper bij Ajax, waar hij pas op achttienjarige leeftijd werd gescout, kon hij zich aanvankelijk met geen mogelijkheid voorstellen dat hij Stanley Menzo ooit zou verdringen. En ook de positie van Ed de Goey in Oranje leek hem dus tot voor kort onaantastbaar. Vals is die bescheidenheid nooit geweest. Edwin van der Sar werkte voor wat hij waard was, kreeg zijn kansen, greep die en soms beseft hij, terugblikkend, dat zijn leven er totaal anders uitziet dan hij ooit gedacht had. Meer niet. "Natuurlijk zie ik onderhand ook wel in dat ik aardig kan keepen. De successen van Ajax hebben daar ook aan bijgedragen. Daardoor speel je veel internationale topwedstrijden en stijgt je zelfvertrouwen. De belangrijkste ontwikkeling bij mezelf van het afgelopen jaar vond ik dat ik duidelijk als elfde veldspeler ben gaan AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 53