Kent SENS ook nog andere sponsoractiviteiten? Bomas: "Zeker. Naast het voetbal sponsoren wij ook cultuur, met name het Concertgebouw. Door het jaar heen nodigen wij relaties uit en wonen wij zo'n twintig concerten bij. Ook zijn wij founding member van Slachtofferhulp Nederland doneren wij een vast bedrag op jaarbasis voor de komende vier jaren. Verder doen wij in het Haagse een donatie aan het Museum Beelden aan Zee en geven we aan Prinsjesdag een goede invulling met betrekking tot onze relatiemarketing." Met welk doel is de Staatsloterij het sponsorschap met Ajax begonnen? Bomas: "Een echt doel hebben we ons niet gesteld. We zijn ook nog maar net begonnen, en zeker niet om er na een aantal jaren weer mee te stoppen. Zolang sponsoring als communicatiemiddel in ons pakket past, gaan we ermee door. We zijn bezig onze klanten meer aan ons te binden en daar zijn topvoetbal en Ajax prima middelen voor. Verder proberen wij duidelijk naar buiten te treden als een integer en net bedrijf met klasse, waarbij men zich thuisvoelt. Die beelden zijn er al en die worden door ons zorgvuldig bewaakt. Vooral ook de manier waarop wij met onze klanten omgaan, want integriteit en anonimiteit staan bij de Staatsloterij hoog in het vaandel. Sponsoring in de sport moet je alleen maar doen op de manier waarop het bij Ajax gebeurt. Het mag geen hobby van de directeur zijn. Het is een puur commerciële zaak. Je moet je vooral niet bemoeien met de sportieve activiteiten van de club. Dat is niet de taak van de sponsor. Commercieel actief zijn met de naam Ajax en de spelers, dat geeft al een enorme emotionele lading bij heel veel mensen. De relatie met Ajax is perfect. De club komt uitstekend op voor de belangen van de sponsors. Ik zie niet zo zeer raakvlakken dan wel bepaalde cultuurovereenkomsten tussen Ajax en SENS. Als je ziet hoe Ajax omgaat met de mensen die daar zijn, mensen die zich voor de club inspannen, of dat nu vrijwilligers zijn of mensen in dienst, de zorgvuldigheid, de waardering die ze hebben en de trouw die zij als Ajax laten zien naar hun mensen toe. Dat zie ik ook wel terug in ons bedrijf. Wij zijn een mensenbedrijf, een familie. Ajax is dat ook. Ik heb wel eens gezegd, toen ik bij de SENS kwam: ik heb het gevoel alsof ik in een warm bad stap. Dat gevoel heb je ook als je met Ajax praat. Je voelt je er onmiddellijk thuis. Naar een Champions- Leaguewedstrijd gaan we met vijftig relaties. Dan zit je daar in het stadion met een club mensen die het fantastisch vinden om bij Ajax te zijn. Daar ben je thuis, bij de familie. Je gaat met je klanten niet naar een voetbalwedstrijd, nee, je gaat naar Ajax. Ik denk niet dat dit zal veranderen als Ajax straks in de Amsterdam Arena speelt. Ik ben in Amerika in grote honkbalstadions geweest waar een fantastische sfeer hing. Het is maar wat je ermee doet. De mensen moeten het doen en dat zijn toch dezelfde mensen die de sfeer nu ook maken. Iedereen is lyrisch over de Meer, daar is het allemaal geboren, daar zijn grote talenten opgestaan. Diezelfde sfeer krijg je ook in de Arena want je neemt wel diezelfde Amsterdamse supporters mee en dat Amsterdamse Ajax met diezelfde bluf en brutaliteit. Dat zal nooit veranderen..."

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 50