sponsoring juist voor voetbal is gekozen. Bomas geeft de simpele verklaring. "De sport met de grootste belangstelling is in Nederland voetbal en daar zit toevallig het grootste deel van onze klanten. Binnen de Nederlandse loterij markt is de Staatsloterij de grootste loterij met het grootste aantal klanten. Veertig procent van alle Nederlanders speelt wel eens in de Staatsloterij. Het is dus een massaprodukt en dat is voetbal ook. Staatsloten en voetbal verbinden zich met dezelfde klanten. Dus als je overgaat tot sponsoring als onderdeel van het totale marketingconcept, ligt het voor de hand om voor het voetbal te kiezen. Inmiddels is gebleken dat voetbal, en zeker topvoetbal, een uitstekend middel is om staatsloten te verkopen en de omzet te vergroten. We zijn begonnen met PSV, daarna kwam Ajax en sinds kort hebben we ook Feyenoord, dus wij sponsoren de hele Nederlandse top. Bovendien zijn we ook founder geworden van Amsterdam Arena. Dat heeft te maken met de ticketing die we daar hebben gekregen. Door middel van het sponsoren van de drie topclubs in Nederland willen wij zoveel mogelijk massaal voetbalkaartjes verkopen via COT ASS en aan de andere kant kent de verkoop van staatsloten dezelfde massaliteit. Dat past dus prima bij elkaar. Het zijn clubs met heel verschillende karakters. Ajax is momenteel een landelijk fenomeen in de meest extreme zin. PSV is dat minder, maar is momenteel prima bezig. En Feyenoord zit misschien nü wat moeilijk, maar kent een geweldige historie en traditie en beschikt over een enorme aanhang. De club zal zeker wel weer terugkomen." De sponsor zit niet stil als het gaat om het bedenken van leuke acties voor het voetbalpubliek. Een goed voorbeeld

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 47