klinkt u dat als muziek in de oren? Informatie over een investering met uitstekend rendement: 023 - 563 63 12 vermoeiend, maar dat is elk trainingskamp. Het verschil zit 'm voor mij in het feit dat wat voor de anderen al heel normaal is, voor mij nieuw is. Ik moet extra goed opletten. En dat kost ook energie." Kopje onder Veel tijd om Israel of zelfs maar een gedeelte van de nabije omgeving te zien, was er niet. Hotel Dan Caesarea was een trainingskamp en geen toeristenoord, althans, dat gold voor Ajax. Een klein stukje cultuurgoed mochten de Ajacieden echter wel bewonderen. Dat gebeurde tijdens het uitstapje naar het strand. Net als bij de 'gewone' trainingskampen, zocht Ajax de zee op om op het harde zand te trainen. Na de warming-up ontspon zich bij het partijtje-tegen een enerverend duel dat door de gele hesjes glansrijk werd gewonnen. De nieuwsgierigen langs de lijn keken hun ogen uit: hard werken en plezier gingen aanstekelijk samen. Hoogtepunt was een felle strijd om balbezit in de golven van de Middellandse Zee. Uit het zilte nat kwam Fred Grim als winnaar tevoorschijn, Patrick Kluivert ging kopje onder. Op de voorlaatste dag van het verblijf in Israel, dat mede gekenmerkt werd door het fantastische weer, stond 's avonds de wedstrijd tegen Maccabi Haifa op het programma. De bekerwinnaar van Israel toonde weer eens aan dat het begrip 'vriendschappelijke wedstrijd' voor een Europees en wereldkampioen niet opgaat. De groen-witten speelden zeer fanatiek, en dat mag natuurlijk. Waren het vermoeide benen (ook die ochtend was flink getraind) of liet Ajax zich verrassen? Feit is dat de eerste wedstrijd in 1996 een nederlaag opleverde. De 2-1 zege van de thuisclub werd door de plaatselijke fans gevierd alsof het de winst van een Europa Cup betrof. En ook dat mag. Op vrijdag 12 januari besloot Ajax de stage. Nog één keer trainen op het hotelveld, nog één keer genieten van de heerlijke maaltijd: en dan koffers pakken. De reis naar het beloofde land zat erop. De omstandigheden waren ideaal, de mensen enthousiast en gastvrij, het eten voortreffelijk, het weer geweldig. Alleen die verloren wedstrijd, die zat niemand van Ajax lekker. 44 AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 44