ul^'caf?j7 uin met Ajax 1 en anderzijds de incomplete A- selectie aanvulden. Het was alsof de duvel ermee speelde. Op Schiphol bleek dat het toestel waarmee Ajax naar Israel zou vliegen niet kon vertrekken. Een banale botsing van de kist op het ptatform van Schiphol zorgde voor een fikse vertraging en daardoor arriveerde Ajax diep in de nacht op het vliegveld Ben Goerion van Tel Aviv. Uiteindelijk arriveerde de ploeg in Caesarea, waar de manager van hotel Dan Caesarea Ajax warm ontving. Vermoeid kropen de Ajacieden tussen de lakens en Louis van Gaal zette een streep door wat de eerste training had moeten worden. Davidster Bijna twaalf uur later kon het werk- en verblijfsterrein goed worden bekeken. Hotel Dan Caesarea had allure en was uiterst comfortabel. Heel erg gunstig was ook de ligging van het trainingsveld. Op twintig stappen, zeg maar in de 'tuin' van het hotel lag een plaatje van een grasmat. Van Gaal knikte tevreden. De training, gadegeslagen door veel belangstellenden, verliep perfect. Hard werken op Israëlische bodem met in gedachten de naderende competitie. Om de verwachte grote belangstelling van de pers in goede banen te leiden, was besloten om 's avonds een persconferentie te beleggen. Alle Ajacieden waren daarbij aanwezig en de opkomst van de media was groot. Ajax doet het ook in Israel goed, zo bleek. Dat is niet alleen de vrucht van de recente successen, er is ook een traditionele achtergrond. De vele vragen over het hoe en waarom van de davidster die de Ajax- supporters voeren, maakten duidelijk dat de Israeli's met meer dan gewone belangstelling naar Ajax kijken. De volgende dagen werd verder gewerkt aan het opvijzelen van de conditie en aan het inslijpen van de automatismen. Voor Peter Hoekstra was het een nieuwe ervaring. "Het is alsof er hier nog net iets scherper wordt getraind dan bij PSV," meldde de lange linkerspits die voor zesenhalfjaar heeft getekend. "Het is •c

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 43