familie" werd, kon ook met volle kracht worden voortgegaan met de realisatie van het eigen jeugd- en amateurcomplex. "Want één voorwaarde stond vanaf de allereerste gesprekken in 1990 bij ons centraal," zet Henrichs uiteen. "Als de club gaat verhuizen, doen we dat als geheel. Doe je dat niet, dan ga je als club dood. Ik moet er niet aan denken dat de vereniging zou worden opgesplitst in twee ver van elkaar liggende locaties. We hebben altijd gezegd dat het een situatie zou moeten worden met een groot stadion voor het eerste elftal en daarnaast een jeugd- en amateurcomplex, dus in feite een kopie van de situatie zoals we die nu in de Meer hebben, met multifunctionele ruimtes waar zowel het betaalde voetbal als de jeugd en het seniorenvoetbal gebruik van maken. Die koppeling hebben we helaas niet helemaal kunnen handhaven vanwege de verplaatsing van de Amsterdam Arena. Daardoor komt ons voetbalcomplex nu een paar honderd meter van het nieuwe stadion te liggen, maar toch nog wel onder de rook van de Amsterdam Arena en ons eerste elftal." Herenaccoord Het eerste plan was om het Ajaxcomplex op de velden van Amstelland aan te leggen, maar om allerlei redenen, samenhangend met het gewenste aantal velden (zeven of acht) en de verplaatsing van de Amsterdam Arena, lukte dat niet. Een goed alternatief werd gevonden in het ernaast gelegen sportpark De Toekomst. Henrichs: "Daar waren vier clubs gehuisvest. Met de velden van twee van die verenigingen, JOS en Tos/Actief, was het mogelijk aan het door ons gewenste aantal velden te komen. Begin 1994 kwam het na tal van gesprekken tussen de clubs, wethouder Genet en Ajax tot een herenaccoord. De clubs zouden naar een andere locatie gaan, maar zouden absoluut niet de dupe mogen worden van onze verhuizing. Die morele verplichting namen wij uiteraard volledig op ons. Wij wilden op geen enkele manier ook maar de schijn opwerpen dat dat grote Ajax maar even een paar amateurclubs zou wegjagen omdat we zonodig een nieuw complex wilden hebben. Verre van dat. Na dat herenaccoord moesten we snel verder, want de bouw van de Arena was al lang begonnen en dus toen moesten wij echt aan de slag". Het bureau Twijnstra Gudde werd aangesteld om namens Ajax op te treden als adviseur en begeleider bij de bouw van het jeugd- en amateurcomplex. "Dat nI v y Af A7IMC CCDDIIADI 1QQ£

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 31