De Toekomst ^huizing" "We gaan met door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst De kolossale Amsterdam Arena lijkt nu al een monument en elk stapje op weg naar de voltooiing ervan wordt nauwlettend gevolgd door de media. Minder is dat het geval bij de ontwikkelingen rond het nieuwe jeugd- en amateurcomplex van Ajax, dat de toepasselijke naam 'de Toekomst' draagt. Toch is het nieuwe Voorland voor de vereniging een cruciaal onderdeel van de verhuizing, benadrukt bestuurslid amateurzaken Hennie Henrichs. "Het één staat niet los van het ander, want de familie verhuist straks wel in z'n geheel." Hennie Henrichs kijkt reikhalzend uit naar het moment dat zijn uitdaging zal zijn voltooid en het nieuwe complex kan worden betreden. Al zal de emotie bij het verlaten van de Meer ook hem niet onberoerd laten, de voldoening over het bereikte zal overheersen. De weg naar de Toekomst was lang en niet steeds vrij van obstakels, maar aan het eind ervan doemt een accommodatie op die de jeugd, de amateurs en het tweede elftal van Ajax alle gewenste ruimte en faciliteiten biedt. "En niet in de laatste plaats de locatie zal zijn voor een bloeiend verenigingsleven," aldus Hennie Henrichs. De uitdaging om iets te realiseren wat bijna niet mogelijk leek, gaf hem de extra motivatie alles uit de kast te halen om de zaak op tijd in orde te hebben. Slapeloze nachten had Henrichs er niet van, maar dat het soms behoorlijk spannend was, geeft hij graag toe. "Vooral de factor tijd speelde - en speelt nog - een belangrijke rol in het geheel, want of je nu links- of rechtsaf gaat, het complex moet op tijd klaar zijn. De verhuizing staat vast en in augustus moet er wel weer gevoetbald kunnen worden. We hebben nu nog een maand of vijf. Dat lijkt betrekkelijk lang maar eigenlijk is het niets. Die tijd is zo Eén voorwaarde centraal De eerste ideeën om te komen tot een nieuw onderkomen stammen uit 1990, hoewel er ook in de jaren tachtig al over is nagedacht. Henrichs: "Vooral het gemis aan velden bleef een constant probleem. Als je ook ziet waar we nu niet allemaal spelen... dat ligt nogal verspreid. We spelen op Voorland, we hebben een aantal velden in onderhuur bij andere verenigingen, we kunnen terecht op de bijvelden van het Olympisch stadion en op het hoofdveld voor ons tweede elftal. Op het nieuwe complex ligt alles centraal en dat komt de club en het clubleven in hoge mate ten goede. Onze vereniging is in betrekkelijk korte tijd flink is gegroeid in activiteiten op het gebied van jeugdopleiding en zaterdagvoetbal, waardoor we totaal uit ons jasje gegroeid zijn. Het is opmerkelijk dat wij onder heel moeilijke en eigenlijk belabberde omstandigheden toch nog zulke geweldige resultaten hebben geboekt. Straks kan het eigenlijk alleen maar nog beter worden." Bij de ontwikkeling van de Toekomst stond de realisatie van de Amsterdam Arena centraal. Pas toen de locatie van het nieuwe stadion definitief was vastgesteld en in november 1993 de eerste paal geslagen AIAX MAT, A7IMF FFRRII ARM QQfi

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 30