Iedere thuiswedstrijd van Ajax roept dit seizoen een nostalgisch gevoel op. Met elke tegenstander die zich in de Meer meldt, wordt weer een beetje afscheid genomen van dé voetbalgrond van Amsterdam. Het is inmiddels februari, het aantal thuiswedstrijden dat nog rest in de Meer slinkt zienderogen. Het aftellen is begonnen, nog even en de deur gaat op slot. De klok in de Meer is onverbiddelijk. Steeds sneller tikken de uren en minuten weg, en voor we er erg in hebben is het augustus, de maand die in het teken van de verhuizing zal staan. Dan wordt een historische, roemruchte en onvergetelijke plek verlaten en neemt Ajax zijn intrek in een onderkomen dat past bij het Ajax van nu en het Ajax van de volgende eeuw. Voor velen zal het een bitterzoet afscheid zijn. De futuristische voetbaltempel die in Amsterdam Zuidoost verrijst, en het op een steenworp afstand gelegen, al even moderne jeugd- en amateurcomplex zijn voor Ajax van levensbelang. Daarvan is iedereen die de club een warm hart toedraagt overtuigd. Het neemt niet weg dat de herinnering aan de Meer een dierbare is en de liefde voor het gezellige stadion aan de Middenweg, dat tot in de verste uithoeken van de wereld een begrip werd, een diepgewortelde. Van het oude heiligdom in de Watergraafsmeer, waar generaties Ajacieden geschiedenis schreven en ieder plekje een eigen verhaal heeft, wordt de fakkel met het Ajax-vuur overgedragen naar een van nieuwigheid glanzende behuizing waar opnieuw geschiedenis geschreven zal worden en nieuwe herinneringen zich aaneen zullen rijgen. De komende maanden besteedt het Ajax Magazine uitgebreid aandacht aan alle aspecten die met de verhuizing samenhangen. Wat laten we achter, waar gaan we naartoe en hóe gaan we ernaartoe? Over het laatste vertelt Michael van Praag het een en ander in zijn rubriek 'Van de voorzitter' (zie pagina 24). Op de volgende pagina's laat bestuurslid Hennie Henrichs zijn licht schijnen over de Toekomst, het nieuwe jeugd- en amateurcomplex dat al net zo'n symbolische naam heeft als het legendarische Voorland. De Toekomst ligt onder de rook van de Amsterdam Arena, waarvan de bouw gestaag vordert. Een impressie van de stand van zaken daarvan geeft de schitterende fotoreportage die Louis van de Vuurst voor het Ajax Magazine maakte. SI J\ V M AT A7IKIC CCDDI IADI 1 OQZT

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 29