centimeter hoog, nu moeten dat er honderddertig worden," lacht Marcio Santos. Ja, hij lacht. Hij kan weer lachen, want hij is op de weg terug. Tussen die noodlottige middag in Salvador en het gesprek zit een periode van ruim vier maanden. Marcio Santos vloog weer een keer terug naar Nederland. Er waren geen vertragingen of annuleringen. Samen met zijn broer Luiz en diens vriendin Norma arriveerde hij punctueel op schiphol. Klaar voor een nieuwe strijd die moet uitmonden in de verovering van een Ajax-shirt. Klaar voor de toekomst. Bekers, titels, medailles Voordat de toekomst aan bod komt in dit interview keren wij nog even terug naar het recente verleden. Hoe ervoer Marcio (27 jaar, meer dan vijfenveertig interlands voor Brazilië, ervaringen als professional bij topclubs in Brazilië, Frankrijk en Italië) de overgang van de Italiaanse naar de Nederlandse, meer specifiek de Ajax- voetbalcultuur? "Ik ben gewend aan veranderingen. Ik was nog jong toen ik als voetballer op eigen benen moest staan, mij moest aanpassen aan andere omstandigheden. Ajax trok mij als jongen al. Dat mooie voetbal, het leek mij in Brazilië al geweldig om daar te gaan spelen. En nu had ik de kans, bovendien nog bij de kampioen van Europa, bij een club met mogelijkheden om nog veel meer te winnen. En daar gaat het ook om. Om winnen. Later, als ik kinderen heb, wil ik die kinderen laten zien wat papa allemaal gewonnen heeft. Bekers, titels, medailles. Die zijn wat waard. Geld is ook belangrijk, maar dat is van relatieve waarde. Geld is vluchtig, trofeeën blijven. Voordat ik tekende bij Ajax kon ik een heel goed contract krijgen bij een Turkse club. Ik kon daar misschien meer geld verdienen, maar titels winnen? In de Champions League spelen? Nee, dat niet, En ik liep ook nog eens de kans om mijn plaats in het Braziliaans elftal te verspelen want naar Turkije kijken de bondscoaches niet. Dus koos ik voor Ajax. Op de lange termijn levert het spelen bij een topclub toch meer op." O ja, de aanpassing." Marcio was al voorbij

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 15