twee competitiewedstrijden werd verloren, waardoor de ploeg van leider Frits Andriese naar de vierde plaats sukkelde. Maar volgens de leider heeft dat niets afgedaan aan de gretigheid waarmee door weer en wind het trainingsveld op werd gegaan. De ijzige oostenwind die langs de jonge oren striemde, werd met een opvallende blijmoedigheid getrotseerd. Van de C2 van Volendam werd op het eigen kunstgras in vriendschappelijk verband met 2-0 verloren, maar droevig is daar niemand van geworden. "Het is een fijn elftal," zegt Andriese, die toch niet bekend staat als het prototype positivo. "Ze spelen bij vlagen echt perfect voetbal. Ik verwacht er veel van in het tweede deel van de competitie. De ervaring leert immers dat het dan nog beter gaat dan in de eerste maanden van het seizoen." De C-junioren De C2 gaat kampioen worden, weet leider Wim Stuut. Net na de winterstop staat Zeeburgia weliswaar nog bovenaan, maar Stuut verwacht dat Ajax in de return op Voorland korte metten maakt met de overburen. Alleen Zeeburgia, en Abcoude in mindere mate, kunnen nog enigszins tippen aan het niveau van Ajax. De competitie is verder eigenlijk volstrekt oninteressant. Of het moest zijn dat de onvolprezen KNVB goochelt en vogelt met de clubs die in de competitie worden ingedeeld. "Er zitten maar negen of tien clubs in," klaagt Stuut. "De competitie is met alle afgelastingen wat ons betreft al over de helft. Op zich is dat niets om rouwig om te zijn, want eerlijk gezegd leren we van die wedstrijden niet al te veel. Het is treurig, maar als dit de beste teams van Amsterdam zijn, staat het er met het voetbal hier niet best voor." In het begin van het seizoen werd het bijvoorbeeld 22-0 tegen Voorland. De ploeg die zich later terugtrok uit de competitie incasseerde elke drie minuten een doelpunt. De wedstrijd kreeg meer het karakter van een zware conditietraining. Iedere keer moest weer dat hele eind worden teruggelopen naar de eigen helft. In de partijtjes op de training leren de C2'ers het meest. Het enige wat ze nog onder de knie moeten krijgen, is de mondigheid. Stuut verbaast zich nog onverminderd over de meedogenloze zwijgzaamheid die de selectie teistert. "Ik ben best op mijn rust gesteld," zegt de leider, "maar dit is te veel van het goede. Het gaat nu wat beter, maar in het begin leek het wel of we met doofstommen aan het werk waren. Het was zo stil als bij een schaakwedstrijd." De Cl verloor op 6 december van DEM, en daarmee zakte de ploeg naar de vierde plek van onderen. Toch is er bij trainer Hennie de Regt geen sprake van paniek. "Er is in deze selectie te veel kwaliteit om echt in de problemen te kunnen komen," stelt De Regt. "Het programma biedt ons zeker mogelijkheden op betere resultaten. De jongens hebben zich inmiddels kunnen aanpassen aan de zware omstandigheden. Bovendien is het een heel hechte groep." Veel van de spelers van de Cl zijn met de ernstige koude regelmatig op de ijzers gestapt. De typisch Hollandse folklore wordt met veel plezier gebezigd door de Marokkaanse, Surinaamse, Turkse spelers en door de Ethiopiër. Misschien komen er ooit nog eens kleurrijke Nederlandse schaatsers in de kernploeg. In het voetbal is het normaal geworden, in het schaatsen in het nog altijd onvoorstelbaar. De schaatssport is kennelijk nog niet zo geëmancipeerd. De B-junioren De B2 zal dit seizoen niet veel verder komen dan handhaving. De afdeling waarin gespeeld wordt is niet eenvoudig. Maar volgens leider Cor van Eijden zouden de resultaten veel beter kunnen zijn als er eindelijk eens wat zorgvuldiger met de kansen werd omgesprongen. Het is een klacht die niet ongewoon is in Ajax- AIAK M A r, A 71 N F FERRUARI 1996 119

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 119