herinneringen aan twee evenementen die slechts zijdelings met voetbal te maken hadden. Allereerst was daar het Sinterklaasfeest waarbij hij zelf de toernooiteams indeelt. "Men gelooft nooit dat ik een volstrekt willekeurige methode hanteer bij het samenstellen van de teams," bromt hij. "Maar ik doe dat altijd alfabetisch, dus eerlijk. Het enige toeval waar mensen van op konden kijken, was dat ik leider werd van het winnende team." Van Teunenbroek hult zich in een waas van ondoorzichtige volzinnen om aan te tonen dat ook dit gegeven door het lot zo was ingericht, maar de blijdschap waarmee hij zijn sportieve successen omschrijft, maakt de procedure hoe dan ook verdacht. Eindelijk won Van Teunenbroek, en werd hij niet vertrouwd. Nee, het leven van een leider gaat niet over rozen. Het andere hoogtepunt was de trouwpartij van trainer Patrick Ladru. Op zoek naar het huiselijk geluk trad hij in de echt met zijn geliefde Daphne. Zowel de El als de E2 was voltallig present op de happening op de afdeling burgerlijke stand van het gemeentehuis van De Ronde Venen. Later op de avond zongen de E-junioren het bruidspaar hartstochtelijk, en slechts sporadisch vals, toe. Het 'koor van korte mannen' rijmde op de wijs van Dromen zijn bedrog'. de meeste dromen zijn bedrog maar als Ladru je trainer is, dan win je toch je hoort hem praten, je ziet z'n gezicht het is een droom die waarheid is meneer Ladru, you are the champ ja dat vinden ook wij ook van Van Gaal en Van der Lem nu, nieuw echtpaar Ladru gaan wij met u proosten op uw bruiloft toasten en als u lacht, lacht heel het jeugdteam mee Trainer Ladru heeft zijn huwelijksreis moeten uitstellen, maar op Voorland gingen er geruchten dat hij al wel een voorzichtige poging heeft ondernomen zijn huwelijk te consumeren. De D-junioren De trainer van de D-junioren, Jan Olde Riekerink, is voor zover bekend nog altijd ongetrouwd, hetgeen misschien wel opvallend, maar niet belangrijk is voor zijn functioneren als trainer. Bij de D2 kregen de spelers op hun Ajax-kerstrapport in ieder geval over het algemeen goede cijfers. Leider Ed Leveber was trots op zijn jongens. Veel gevoetbald werd er niet door het elftal, zeker niet in competitieverband. De opgedrongen rust werd onder andere opgevuld met gemeenschappelijke schaatssessies. Het hele team bond de ijzers onder en draaide rondjes op de Edenbaan. Verder hield men zich onledig met trainingen en vriendschappelijke wedstrijden. De belangrijkste uit de laatste categorie was de wedstrijd op het eigen kunstgras tegen Abcoude. De club uit het kleine dorp onder de rook van Amsterdam heeft zich in de jeugd in veel leeftijdsklassen ontwikkeld tot aartsrivaal van Ajax. Het Abcoude-team uit de competitie van de D2 wordt geleid door Robin Pronk, de zoon van Ajax' hoofd scouting Ton Pronk. Volgens Leveber is het opvallend hoe weinig spelers er van Abcoude naar Ajax zijn gekomen. Maar wanneer hem wordt gevraagd naar vermoedens van samenzwering weigert hij ieder commentaar. "Abcoude heeft een zeer goede jeugdafdeling," wil hij wel kwijt. "Veel jongens uit Amsterdam-Zuidoost melden zich als lid aan bij de gemakkelijk bereikbare club met het blauw-rode tenue. En er zitten goeie tussen, dat zeker." Volgens enkele sociologen is de Bijlmer een mislukt stedebouwkundig experiment. Daarentegen staat ook vast dat het nog altijd een reservoir is dat rijk is aan voetbaltalent. Wat dat betreft zou de verhuizing van Voorland naar De Toekomst ook wel eens een zeer vruchtbare kunnen blijken te zijn. De Dl had het in de laatste helft van november een beetje aflaten weten. In AIAX MAGAZINE FEBRUARI 1996 117

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 117