de zaak weer recht. Het werd 3-1 voor Ajax. Behalve DCG-uit werden alle wedstrijden gewonnen en daarmee zit, hoe vreemd dat ook lijkt, de eerste competitie er bijna op. Want begin februari werden de clubs heringedeeld en begon het feest van voor af aan. "De E2 is een goede groep," meent Kortlevers. "Er zitten geen uitschieters naar boven of naar onder in. De jongens doen niet veel voor elkaar onder en ontwikkelen zich allemaal zonder al te veel horten en stoten." Kortlevers en trainer Patrick Ladru zijn behoorlijk tevreden. Bij de El gaat het niet geweldig. Leider Henk van Teunenbroek stelt somber vast dat er in de competitie weinig eer te behalen valt. "We zijn sterk ingedeeld," bromt de nestor onder de leiders. De winterstop en aansluitend de vorst kwamen voor zijn pupillen als een geschenk uit de hemel. Bij afgelastingen kun je nu eenmaal niet verliezen. De vijfde plek die de ploeg op de ranglijst inneemt, is pijnlijk. "De jongens hebben zich er inmiddels ook wel bij neergelegd dat het kampioenschap er niet meer inzit," illustreert Van Teunenbroek de hachelijke situatie waarin hij tezamen met zijn jonge helden is verzeild geraakt. "Als ze het veld ingaan denken ze: hoe veel zou het vandaag weer worden?" Die gedachte is Ajax niet bepaald vreemd, alleen doorgaans is de context volkomen omgekeerd. Dan gaat het erom: 'Hoeveel zullen we er vandaag eens in schieten?' Bij de El is het meer: 'Hoeveel krijgen we er vandaag om onze oren?' Het is te hopen dat de jeugdige spelers er geen trauma aan overhouden, dat op latere leeftijd leidt tot mededogen met tegenstanders die aan alle kanten worden zoekgespeeld. Als de talenten eenmaal met een dergelijke instelling opgescheept zitten, zijn ze later hooguit geschikt voor clubs als FC Den Haag of Helmond Sport, de respectievelijke nummer laatst en één na laatst uit de eerste divisie van dit moment. Van Teunenbroek heeft vooral warme AJAX MAGAZINE FEBRUARI 1996 115

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 115