Weinig wedstrijden, wel een unicum Zaterdagafdeling Foto: Louis van de Vuurst In deze verslagperiode valt alleen over het eerste zaterdagteam iets te melden. De overige elftallen speelden, door winterstop en afgelastingen, niet of nauwelijks. De ploeg van Spitz Kohn maakte wél het een en ander mee, waaronder de eerste uitoverwinning en een unicum in de vorstperiode. In Barendrecht tegen de club van die naam, behaalden wij onze eerste uit overwinning. Met uitzondering van het eerste kwartier zijn wij in deze wedstrijd bijna niet in de problemen geweest. Barendrecht kwam furieus uit de startblokken en dat leidde na tien minuten tot een goal, doordat Paul Reumer met een sliding een fractie van een seconde te laat was. De rechterspits kon toen voorgeven op een vrijgekomen medespeler, die beheerst scoorde. Barendrecht bleek daarmee echter zijn kruit te hebben verschoten. Ajax nam het heft in handen en na een half uur reageerde Patrick Schuurman attent op een misser in de Barendrecht-defensie om vervolgens de bal in het lege doel te schuiven. Kort voor de rust kwam Ajax zelfs aan de verdiende 1-2 voorsprong. Said Ouaali ging achter een crosspass aan en zijn voorzet bereikte de goed meegekomen Jerry van Haagen, die de Barendrecht-doelman kansloos liet. Ajax kreeg in de tweede helft nog een aantal goede mogelijkheden om de voorsprong uit te bouwen, maar miste daarvoor de scherpte. Omdat Barendrecht, dat in het laatste kwartier alles of niets speelde, ook niet echt gevaarlijk kon worden, kwam er geen verandering meer in de stand. Presentje van de arbiter Tegen Kozakken Boys kon Ajax de prestatie van een week eerder niet herhalen. Kozakken Boys wierp veel fysieke kracht in de strijd en Ajax had het daar moeilijk mee. Wel namen we de leiding via Patrick Schuurman, na goed voorbereidend werk van Rogier Siemons, maar die voorsprong bleef slechts drie minuten staan. Een presentje van de arbiter in de vorm van een vrije schop verdween via een verdediger achter doelman Dennis van der Wal. Ajax was door dit incident geheel van slag en de gasten kregen diverse kansen om een voorsprong te nemen, maar die werden niet benut. Het was Ajax dat opnieuw de leiding nam; een vrije schop van Adil Malouk werd door Rogier Siemons goed ingekopt. Na rust vocht Kozakken Boys voor iedere meter. Ajax moest achteruit en kwam in de problemen. Een gelukstreffer betekende de gelijkmaker en tevens de ondergang. Een strafschop en een treffer in de laatste minuut betekenden een 2-4 eindstand. S.C. Feyenoord In de vorstperiode speelde Ajax een oefenwedstrijd tegen S.C. Feyenoord. Een unicum, want het was de eerste ontmoeting tussen beide standaardteams sinds zij in de hoogste amateurklasse uitkomen. Het werd een alleraardigste wedstrijd tussen twee aanvallende ploegen, waarbij toch wel weer bleek dat de Rotterdammers meer ervaring in hun bagage hadden. De techniek van de Ajacieden vergoedde echter veel. Bij de rust leidde Feyenoord met 0-1. Na de hervatting bracht Imro Wielkens de stand op 1-1 door slecht wegwerken van de doelman met een bekeken boogbal af te straffen. Daarna nam Feyenoord opnieuw de leiding en kwam Ajax wederom op gelijke hoogte. Julien Emanuelson brak op de linkerflank goed door en toen iedereen dacht dat hij ook zou scoren, legde hij de bal terug op Imro Wielkens, die verwoestend uithaalde (2-2). Een fout van onze doelman bij een terugspeelbal leidde de 2-3 nederlaag in. Ajax kreeg in het slotoffensief nog enkele kansen, maar de Rotterdamse goalie had het geluk dat een afstandsschot van een der Ajacieden boven hem op de lat uiteenspatte en een schot van Omar Tahya er rakelings over ging, waardoor de verdiende gelijkmaker uitbleef. Wim Heisterkamp A1AX A/1 A r. A 7 I M F FFRRI I ARM QQ£ 115

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 113