Louis van weer even leraar Ajax 2 door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Door de weersomstandigheden werd een aantal wedstrijden van het tweede elftal afgekeurd, waardoor de winterstop voor de competitie maar liefst tien weken duurde. In die periode werden twee oefenwedstrijden gespeeld, tegen Groningen (5-3) en tegen AZ (1-1). De eerste 'krachtmeting' stond gepland voor 14 januari tegen Elinkwijk in Utrecht; het was tegelijk de enige in de afgelopen periode, wat ons de gelegenheid biedt om twee spelers uit het tweede elftal, Arno Splinter en Dennis Schulp, te vragen naar hun bevindingen en ambities. Er is geen enkele reden om bij de bekerwedstrijd tegen Elinkwijk lang stil te staan. We zullen het er maar op houden dat het aan de lange winterstop lag dat er zo erbarmelijk slecht werd gespeeld. Trainer Gerard van der Lem moest na afloop vaststellen dat er na deze wedstrijd geen aanleiding is om iemand voor de selectie van het eerste elftal in aanmerking te laten komen. Via strafschoppen drong Ajax door tot de laatste zestien, hetgeen vooral te danken was aan het goede keeperswerk van Casper Nelis. Siamese tweeling De A-junioren Dennis Schulp en Arno Splinter, die tot de selectie van het tweede elftal behoren, vormen een fraai tweetal, om niet te zeggen: een tweeëenheid. Tussen Dennis en Arno bestaan meer overeenkomsten dan alleen het A- juniorschap. Zelf spreken zij van een 'Siamese tweeling' omdat zij jaren lang in dezelfde elftallen van Ajax hebben gespeeld, tijdens de trips naar het buitenland altijd de kamer delen en dezelfde sportmerksponsor hebben. Arno Splinter is reeds vanaf zijn negende jaar actief bij Ajax, Dennis Schulp vanaf zijn tiende. Arno speelde voordien voor SV Almere en Dennis voor de Volewijckers. Als wij hun vragen door wie van het scoutingsapparaat zij zijn gescout, komt de naam van good old Jany van Veen naar voren. Zij hebben niet aan talentendagen of instuiven deelgenomen, maar aan een toernooi, waar zij met Ajax meespeelden. Direct na dit toernooi kregen zij te horen dat zij het volgende seizoen bij Ajax konden komen en voor zover wij thans kunnen beoordelen, hebben de scouts destijds goed werk verricht, want beide voetballers wordt e* :i gouden toekomst voorspeld. De kenners - en zijzelf niet in de laatste plaats - blijven hier nuchter onder. Er is pas echt reden tot juichen als zij een basisplaats in het eerste elftal van Ajax hebben afgedwongen. Enerverend Vanaf de D1 -junioren hebben Splinter en Schulp samen gespeeld en gezamenlijk de C2, Cl, B2, A2 en Al doorlopen. Vanwege hun capaciteiten zijn zij vervroegd naar de selectie van het tweede elftal overgeheveld. Zoals het een goede 'tweeling' betaamt, hebben zij ook samen in alle vertegenwoordigende elftallen gespeeld. Het begon met het Amsterdamse elftal, waarna zij steeds zijn verkozen voor de Nederlandse jeugdteams. Hoogtepunten waren de 'kleine' Olympische spelen met het Nederlands elftal onder de vijftien jaar (met onder andere Spanje en Portugal als deelnemers, waarbij Oranje in de finale werd verslagen door Spanje, dat de penalties beter benutte) en de Koninkrijk-spelen op de Nederlandse Antillen met het

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 109