clubman, nuchter tegenaan kijkt. Schoevaart: "We hebben al een replica staan van diezelfde wereldtrofee uit 1972. Al of niet een tweede replica laten maken? Daar heb ik al zo m'n ideeën over. Nee, die ideeën kan ik helaas niet prijsgeven. Het moet eerst besproken worden." Voorts heeft Wim Schoevaart samen met Michael van Praag, Evert Vermeer, Rob van Zoest en Jan Neefjes zitting in de museumcommissie. Hij zetelt in het Bordjesclub-comité met Jan Neefjes, Jan Potharst en Henk Smit. Verder maakt hij nog deel uit van het Seniorenconvent dat op donderdag bijeenkomt in de bestuurskamer Voorland. Hij lijkt ook een man om Louis van Gaal af en toe van technische adviezen te voorzien. Schoevaart, desgevraagd, schiet in de lach. "Ja, hoe weet u dat? Hij noemt mij zijn technisch directeur. Hijzelf is immers directeur Betaald Voetbal, dus iemand als ik kan hij wel gebruiken. 'Is 't naar uw zin?' vraagt hij soms. We hebben wel eens verschil van mening. Zo vind ik dat Bogarde als de halfs gedekt staan gewoon moet opruimen. Naar voren knallen. Ik ben zelf ook back geweest, ik weet er wel iets van... In plaats daarvan gaat Bogarde staan draaien en pielen en geeft hij hem dwars door het midden, waar tegenstanders staan, aan Reiziger. Als ik Louis eerstdaags spreek, moet ik het ook eens hebben over die strafschop van Kluivert tegen Gremio. Je zag die keeper al vallen, dan schiet je 'm toch rechtdoor? Ach, die jongen moet 't nog leren. Dat zie je als oudere beter. Reynolds zei altijd: 'Je moet al bij het uittrappen opletten of die keeper links of rechts is.' Louis luistert wel naar mij, het is een aardige man. Ma^r als hij het er niet mee eens is, zégt hij het ook gewoon. Laatst had ik het met hem over Gorter. Ik zei: 'Ik zou die Gorter wel willen hebben.' Hij zegt: 'Niet mee eens, Gorter verdedigt niet mee.' Ja, dan moet ik hèm weer gelijk geven." IJzeren hoofd Archivaris Wim Schoevaart is al heel lang Ajax-'clubman'. Lid is hij sinds 1930, dus AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 85