Ridder Rijkaard Frank Rijkaard nadat hij uit handen van de staatssecretaris van sportzaken, Erica Terpstra, de koninklijke onderscheiding ontvangen heeft. foto's ANP Oud-Ajacied Frank Rijkaard is onderscheiden tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde op zondagmiddag 10 december 1995 tijdens een informele bijeenkomst in de ambtswoning van burgemeester Patijn van Amsterdam. Het was een ontvangst van alle spelers, het bestuur en de technische staf van Ajax door de burgemeester en alle wethouders. Ook Frank Rijkaard, die vorig seizoen bij Ajax zijn imposante voetbalcarrière afsloot met het winnen van de Europa Cup, was van de partij - zonder te weten dat hij het middelpunt van de bijeenkomst zou worden, overigens. Burgemeester Patijn bedankte de Ajacieden voor de uitstekende prestaties van het afgelopen jaar. Volgens hem vormt het kleurrijke team een afspiegeling van de bevolking van de hoofdstad. Staatssecretaris Erica Terpstra van sportzaken zwaaide Ajax eveneens veel lof toe. "Het is in Nederland moeilijk iets goed te doen," zei zij, "maar het moeilijkst is het om lange tijd iets goed te doen." Die loftuitingen betroffen in de eerste plaats Frank Rijkaard, die vervolgens vanwege zijn verdiensten voor het Nederlandse voetbal door de staatssecretaris de versierselen kreeg opgespeld van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. AIAV AA A r. A 7 I M E I AMI I ADI 10QC Frank Rijkaard, Ridder in de Orde van Oranje Nassau, laat zich zoenen door de staatssecretaris van sportzaken, Erica Terpstra.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 75