Wereldbeker Patrick Kluivert in duel met Gremio-middenvelder Dinho. Dinsdag 28 november 1995 Ajax - Gremio 4 - 3 (0-0, 0-0) National Stadium Tokio 47.310 Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Gremio: Trainer: David Elleray Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (95. Reuser), Davids; Finidi, Kluivert, Overmars (68. Kanu). Louis van Gaal Danrlei; Arce, Rivarola, Adilson, Roger; Dinho, Goiano, Arilson (61. Luciano), Carlos Miguel (98. Gelson); Paulo Nunes, Jardel (79. Magno). Luis Felipe Scolari Danny Blind wordt na afloop van de wedstrijd gehuldigd als de Meest Waardevolle Speler en ontvangt daarvoor een door de sponsor van de wedstrijd geschonken auto. Tot de meegereisde Nederlanders behoren ook Frank Rijkaard en zijn vrouw Monique. Ajax vertrekt op de donderdagmiddag na Real Madrid - Ajax naar Tokio waar het op vrijdagmorgen om tien uur arriveert. De heenvlucht verloopt voorspoedig, de terugreis iets minder gemakkelijk. Boven Russisch grondgebied wordt het toestel gemaand terug te keren. Met zes uur vertraging kan de reis Tokio - Amsterdam alsnog worden aangevangen. De gebroeders Frank en Ronald de Boer en Winston Bogarde torsen de wereldbeker. Op 28 november schreef Ajax in Tokio weer een bijzonder stukje geschiedenis. AJAX MAGAZINE JANUARI 1996 Bijzonderheden De penaltyreeks Gremio - Ajax Dinho gestopt 0-0 Kluivert naast 0-0 Arce lat 0-0 Ronald de Boer goal 0-1 Magno goal 1-1 Frank de Boer goal 1-2 Gelson goal 2-2 Finidi goal 2-3 Adilson goal 3-3 Blind goal 3-4 Scheidsrechter David Elleray uit Engeland geeft geel aan de Ajacieden Davids en Kanu en de Gremio-spelers Arce, Arilson, Gelson, Goiano en Rivarola. Er is een rode kaart voor Gremio-verdediger Rivarola na een tweede gele kaart vanwege een overtreding op Patrick Kluivert.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 72