Champions League Scheidsrechter: Real Madrid: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Woensdag 22 november 1995 Real Madrid - Ajax 0 - 2 (0-0) Estadio Don Santiago Bernabeu, Madrid 72.000 Helmut Krug (Duitsland) Buyo; Chendo (74. Michel), Alkorta, Sanchis, Quique; Luis Enrique (74. Milla), Redondo, Laudrup, Amavisca; Zamorano, Raul. Jorge Valdano Van der Sar; Reiziger, Blind, Davids, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen, Musampa (88. Reuser); Finidi, Kluivert, Overmars. Louis van Gaal 63. 0 - 1 Litmanen; 76. 0 - 2 Kluivert Doelpunt nummer twee tegen Real Madrid is in de maak. Op een voorzet van Mare Overmars tikt Kluivert de bal langs Real-doelman Buyo. Bijzonderheden De winst in de vijfde wedstrijd van Groep D brengt Ajax definitief op de eerste plaats. De tegenstander in de kwartfinale is reeds bekend: de kampioen van Duitsland, Borussia Dortmund. Bij Ajax ontbreekt de geblesseerde Frank de Boer. Zijn positie in het veld wordt door Edgar Davids ingenomen terwijl Kiki Musampa als linker-middenvelder speelt. Als zestiende man heeft Louis van Gaal de zeventienjarige Arno Splinter naar Madrid laten komen. De andere wedstrijd in Groep D, tussen Ferencvaros en Grasshoppers, eindigt in een spectaculaire 3-3. Ferencvaros heeft slechts een zeer theoretische kans om Real Madrid van de tweede positie te verdrijven. Na afloop van de wedstrijd worden de Ajacieden met een staande ovatie van het Madrileense publiek geëerd voor de geweldige wedstrijd. Scheidsrechter Krug keurt een gave treffer van Kluivert wegens vermeend buitenspel van Litmanen af en ziet geen treffer in een vrije trap van Litmanen. De bal is echter wel degelijk via de lat achter de doellijn gestuit. Gele kaarten voor de Madrilenen Alkorta en Chendo en de Ajacieden Kluivert en Blind. Commentaar Jorge Valdano: "Ajax heeft laten zien hoe voetbal moet worden gespeeld. Ik kan niet anders dan mijn collega van harte complimenteren want zowel op technisch, tactisch en mentaal gebied heeft Ajax een topprestatie geleverd." Louis van Gaal: "In de rust heb ik mijn spelers gezegd dat wij waarschijnlijk zouden verliezen. Dat om ze scherp te houden na de twee afgekeurde doelpunten in de eerste helft. Twee zuivere treffers afgekeurd, drie keer tegen de lat schieten, volgens de statistieken kan het dan niet meer goed gaan. Gelukkig werd ons ritme niet verstoord. Wij zijn de wedstrijd blijven beheersen." AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 70