Twee ki en.... v\ door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Het is nauwelijks te beseffen. De club staat op de hoogste trede van de internationale voetballadder en mag zich wereldkampioen noemen. Na drieëntwintig jaar is het hoogst mogelijke weer bereikt. In de Ajax-stijl waar de hele voetbalwereld verrukt naar kijkt, de Ajax-stijl zoals die tegen Real Madrid in optima forma tentoongespreid werd. En direct daarna kwam dat grote succes in Tokio. De successen van de vereniging onder de bestuurlijke leiding van Michael van Praag en de technische leiding van Louis van Gaal zijn ongekend. Maar zij doen dat natuurlijk niet alleen. In de hele vereniging levert iedereen zijn of haar bijdrage aan het succes en iedereen mag zich trots voelen op z'n club, op Ajax. Dus...: iedereen gefeliciteerd met de club! Wat moet er achteraf nog gezegd of geschreven worden als iedereen Ajax op de voet heeft kunnen volgen en elk detail breed werd uitgemeten op radio, televisie en in de kranten? Ajax is nieuws en dat zullen we weten ook. Alles wat de club doet komt uitgebreid in beeld en de wedstrijden van ons eerste elftal kennen de grootste belangstelling. Vandaar ook dat gevecht over de televisiebeelden. Wie mag die straks gaan uitzenden? Wie mag wat en waar blijft alles? Het gaat natuurlijk voor een groot deel over Ajax. De media lopen voorop als het Ajax betreft. Dat zagen we in Spanje en Japan. De wereld rond Er stond nogal wat op het programma. Het internationale voetbaltoneel werd bezet door Ajax Amsterdam, zoals we in het buitenland vaak genoemd worden, met optredens in Madrid en Tokio. Na het competitietreffen tegen FC Groningen werden de koffers gepakt voor de reis naar Spanje en Japan om binnen een week twee cruciale wedstrijden te spelen: in het kader van de Champions League tegen Real Madrid en om de wereldbeker tegen het Braziliaanse Gremio, de kampioen van Zuid-Amerika. Nu is een reis naar Spanje nog wel te overzien, maar bij een trip naar Japan komt toch iets meer kijken. Het tijdsverschil van acht uur en de bijbehorende jet lag zijn niet te onderschatten factoren. En dat allemaal in een tijdsbestek van ongeveer tien dagen dat begon op maandag 20 november toen Louis van Gaal met achttien spelers richting Madrid vertrok. De hele selectie ging derhalve mee, behalve natuurlijk Marcio Santos, "want het heeft geen zin om met een been in het gips de wereld rond te reizen," zo zei onze trainer bij het vertrek. Voor de rest was iedereen fit, al waren er wel een paar lichte blessures 6 AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 6