2. 3. Ajax - FC Groningen Bijzonderheden Edwin van der Sar wordt gekozen tot Man of the Match. Scheidsrechter Van Vliet toont vier spelers van FC Groningen de gele kaart: Huizingh, Gregersen, Gall en De Jong. Daags na de wedstrijd vertrekt Ajax naar Madrid voor de vijfde wedstrijd in Groep D van de UEFA Champions League. Concurrent PSV haalt een dag voor Ajax - FC Groningen fors uit. Het wint in Eindhoven met 8-0 van De Graafschap. Commentaar Hans Westerhof "Ik kan niets afdingen op de juistheid van het resultaat. Toch kan ik tevreden zijn. Het feit dat Edwin van der Sar is gekozen tot Man van de Wedstrijd, geeft aan dat wij regelmatig in de buurt van het Ajax-doel zijn gekomen. Enige dissonant vind ik de vier gele kaarten die wij ontvingen." FC Utrecht - Ajax Bijzonderheden Scheidsrechter Luyten geeft geel aan de FC Utrecht-spelers Asmus en Vierklau en aan Ajacied Mare Overmars. De wedstrijd wordt onder winterse omstandigheden gespeeld. De temperatuur stijgt niet tot boven het vriespunt. Op de woensdag voor FC Utrecht - Ajax speelt het Nederlands elftal in Liverpool de beslissingswedstrijd voor de kwalificatie voor het EK in Engeland. Ierland wordt met 2-0 verslagen door twee goals van Patrick Kluivert. In Oranje maakt Winston Bogarde zijn debuut. Het totaal aantal Ajacieden in het team van Guus Hiddink is acht, terwijl Frank de Boer vanwege een schorsing niet van de partij is. Op dezelfde zondagmiddag van de wedstrijd vindt in Birmingham de loting plaats voor het Europees Kampioenschap. Nederland wordt ingedeeld bij Engeland, Schotland en Zwitserland: Commentaar Simon Kistemaker: "Ajax was op alle fronten sterker. Mogelijk hadden wij in de eerste helft iets agressiever kunnen spelen, zoals wij in de tweede helft wel deden, maar ik heb niet de illusie dat wij deze tegenstander dan hadden kunnen verslaan." Mare Overmars is op de harde bodem van de Galgenwaard de FC-Utrecht- spelers Asmus (links) en Ten Hag te snel af AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 69