De utopie continueren Van de redactie Hoewel het volop winter is en de feestdagen alweer een fiks eind achter ons liggen, ademt dit Ajax Magazine 4 uitbundigheid. De reden daarvoor is vooral gelegen in de prachtige triomf in Tokio waar Ajax voor de tweede keer in zijn historie de wereldbeker won. De glorie van Japan is de vrucht van het gedegen bouwen aan een elftal, nee een team, dat vanaf het moment dat trainer Van Gaal het roer overnam (in het najaar van 1991) niet alleen erg veel won, maar zich ook een eigen identiteit toemat. Het is fantastisch om te zien hoe Ajax in binnen- en buitenland bewonderd wordt. Hoe de club voor velen als een voorbeeld geldt. Hoe de nationale en internationale pers de verrichtingen van de rood-witten dag in, dag uit op de voet volgt. De trots daarover mag niet verblindend werken, al is het ook toegestaan om het succes te inhaleren. Het is overigens des Ajax' om met beide benen op de grond te blijven staan en zich niet te laten meesleuren door de euforie. Alleen door de vinger goed aan de pols te houden, is het mogelijk om de successenreeks te continueren. Aan de start van het huidige seizoen meldde Louis van Gaal in zijn voorwoord in de presentatiegids dat het een utopie is te verwachten dat Ajax net zo'n succesvol seizoen zal kennen als het vorige jaar. Dat is zo. Maar in feite heeft de eerste helft van de huidige voetbaljaargang die utopie al tot een realiteit gemaakt. De ongeslagen status werd gehandhaafd, de nationale Supercup gewonnen, de kwartfinale van de UEFA Champions League bereikt, de wereldbeker veroverd... En dat alles met een gedurfde en mede daardoor zeer aantrekkelijke spelopvatting. Hoe aantrekkelijk het ook is om nu, halverwege het seizoen, even na te genieten van de vele mooie momenten, het vizier blijft gericht op de toekomst. Daarin zijn nog heel wat prijzen te winnen en is er nog heel veel te genieten. Het zou prachtig zijn wanneer Ajax de utopie die zo dicht naar realiteit neigt zou kunnen continueren. Synchroon met het voetbalgenot van Ajax 1 hoopt het Ajax Magazine in 1996 weer voor Ajax-leesgenot te zorgen. In dit nummer vindt de lezer weer een keur aan veelzijdige artikelen die allen een band hebben met de club. Met het Ajax Magazine nummer 4 in de hand, wenst de redactie u een zeer plezierig, gezond en glorierijk 1996 toe. David Endt AJAX MAGAZINE JANUARI 1996 5

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 5