De jubilarissen Staand van links naar rechts: Jan Neefjes, Wim Muller van Moppes, Tinus van Teunenbroek, Cees Boot en Dirk Spits. Zittend: Carel Kamlag en Ger Beumer. Zaterdag 18 november j.l. werden de Ajax-jubilarissen van 1995 gehuldigd. Tijdens de ontvangst en kennismaking in de bestuurskamer richtte voorzitter Michael van Praag het woord tot de jubilarissen en hun respectievelijke echtgenotes. "Tijdens onze reizen naar buitenlandse profvoetbalclubs wordt bij veel daarvan met verbazing gereageerd op het feit dat Ajax nog steeds een echte vereniging is en dat de club vele jeugd- en senioren elftallen heeft. Ook u, hier allen aanwezig, heeft daartoe een steentje bijgedragen." Aldus van Praag, die na zijn inleiding zich persoonlijk wendde tot de jubilarissen. De Ajacieden die hun 25-jarig lidmaatschap vierden kwamen traditiegetrouw het eerst aan de beurt, te weten de heren C.J. Boot, W. Muller van Moppes, D.P.H. Spits en M.E. van Teunenbroek. Zij allen ontvingen van onze voorzitter het jubileumbord, behorend bij het 25-jarig lidmaatschap van Ajax. Vervolgens was de heer J. Neefjes aan de beurt, zijnde 50 jaar lid van Ajax. Hem werd door Michael van Praag het gouden Ajax-insigne opgespeld. Als 60-jarig lid werden gehuldigd de heren G.J. Beumer en C.C. Kamlag. Zij werden geëerd met de gouden Ajax-speld met briljant. Uiteraard had Michael van Praag voor iedere jubilaris passende woorden van lof over hun levensloop als Ajacied op sportief en/of organisatorisch vlak. Tenslotte sprak hij zijn spijt uit dat helaas twee jubilarissen door privé- omstandigheden waren verhinderd, respectievelijk de heer P.H. van Dord, die later uit handen van vice-voorzitter A. Kraan en erelid W.F. Schoevaart zijn bord voor het 25-jarig lidmaatschap alsnog ontving, en de heer J.L. Melchers, 75 jaar lid van Ajax. Hem werd later een Ajax- horloge aangeboden voor deze mijlpaal in zijn leven. Nadat de gebruikelijke statiefoto was gemaakt, bleef het gezelschap, in aanwezigheid van de bestuursleden H. Henrichs en A. Kraan, onder het genot van een hapje en een drankje, nog een poos bijeen. Een ieder was verheugd clubgenoten uit zijn sportieve periode nog eens te ontmoeten en herinneringen aan vroeger op te halen. Tegen de klok van vier uur werd er afscheid genomen met de wetenschap dat dit de laatste jubilarissen-bijeenkomst in ons huidige Ajax-stadion was. Met dit feit ging iedere jubilaris een ervaring en een onderscheiding rijker huiswaarts. De dames werden nog verrast met een rood wit Ajax-boeket. Tot slot werd ook traditiegetrouw de heer W.F. Schoevaart door de voorzitter bedankt voor het uitzoeken van de antecedenten van de jubilarissen. Al met al kan men terugkijken op een meer dan geslaagde zaterdagmiddag, met een huldiging in stijl, onze vereniging Ajax waardig. André Kraan zie ook pag. 55 AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 53