Hij houdt ervan dat afspraken worden nagekomen. Veel draait om de visie die we volgen en het streven om uit elke speler op zijn positie het maximale rendement te halen. We hechten veel waarde aan het tactisch vermogen van de as van het elftal. Blind, Frank de Boer, Litmanen, Kluivert. Zij moeten het team sturen. De tactische vorming wordt bereikt door tijdens situaties op de training het spel stop te zetten en te kijken naar de handelingssnelheid, het overzicht en het positiespel van een speler. Als je een partijtje speelt van zeven tegen zes ligt het aan de kwaliteit van de trainer welk rendement daaruit wordt gehaald. Gevarieerde oefenstof hebben we eigenlijk niet. We herhalen de oefeningen net zo lang tot iedereen het onder de knie heeft." Aanbieding Ajax is nog te mooi om in de steek te laten. Zelfs een aanbieding van Feyenoord kon daar afgelopen zomer niet tegenop. Van der Lem: "Je gaat natuurlijk niet zomaar weg bij een club als Ajax. Als ventje van tien zat ik al bij Ajax. Van 1963 tot 1971 heb ik in de Meer gevoetbald. Ik heb er alle jeugdelftallen doorlopen. Ik werd uiteindelijk weggestuurd omdat ik zelfs niet goed genoeg was voor het tweede elftal. Wat dat betreft weet ik dus wat het betekent om gewogen en vervolgens te licht bevonden te worden. Als mij zou worden gevraagd om ooit Louis op te volgen, is het nog helemaal niet gezegd dat ik dat ook doe. Ik vond het wel grappig toen ik onlangs las dat uit een enquête bleek dat zeventig procent van de supporters Johan Cruijff dan terug wil hebben en maar zeven procent aan Gerard van der Lem denkt." AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 49