ontzettend veel. Ronald is voor het elftal wat Haarlemmerolie is voor maag- of darmklachten. Een wonderdrankje dat je vroeger bij de apotheek haalde. Een paar lepels. Dan hoefde je niet naar de dokter toe." Geleerd Achtenveertig competitiewedstrijden al ongeslagen, in de Champions League vijftien wedstrijden op rij al niet meer verloren - en dat is nog slechts op het moment van schrijven. Wat zal er daarna nog aan deze al zo indrukwekkende cijfers toegevoegd worden? Zó lang, zó goed... De halve wereld staat onderhand versteld. Ronald de Boer: "En Ajax wordt nog steeds sterker. We spelen in elk geyal weer beter dan vorig seizoen, zeker weten. En dat ondanks een selectie die in de breedte aan kracht heeft ingeboet. Op Europees niveau hebben we vorig seizoen veel geleerd, onder meer wat ervoor nodig is om een wedstrijd te winnen of te controleren. Hoe pak je zoiets professioneel aan? Soms met heel fraai, soms met heel degelijk voetbal. Tegenwoordig is dat laatste soms genoeg. We zijn dit seizoen een stuk rustiger en resoluter geworden. Frank Rijkaard hield het ons vorig seizoen steeds voor: 'Als je niet zonodig moet, geef het initiatief dan maar lekker aan de tegenstander. Dat deden we bij AC Milan ook altijd zo.' Frank kon daar meedogenloos in zijn. Als hij zelf niet lekker in de wedstrijd zat, dan kon hij er onverwachts zo'n tackle uitgooien waarbij je dacht: 'Jezus, wat doet hij nou? Dat kan toch eigenlijk niet?' Maar ondertussen had hij wel de boel wakker geschud. We weten nu wanneer we wél moeten buffelen en wanneer niet. Als het met mooi voetbal niet kan, gaat de beuk er gewoon in. We weten dat kwaliteit alléén niet voldoende is. Zonder inzet gaat het niet. NAC-uit dit seizoen was typisch een wedstrijd waarin we er keihard tegenaan moesten en onze mouwen moesten opstropen. Dat gebeurde dan ook. We wonnen door een doelpunt van Kluivert met 1-0. Dat was genoeg. AJAX MAGAZINE JANUARI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 39